Уряд розраховує ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду за сім років

17:23, 03 травня 2018
Фінанси
141 0
Ілюстрація REUTERS

Уряд розраховує ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду, який на поточний момент становить 140 млрд грн на рік, за сім років за рахунок детінізації зарплат.

Читайте такожМіністр соцполітики пообіцяв не підвищувати пенсійний вік щонайменше 10 років

Про це йдеться в повідомленні на сайті уряду з посиланням на слова прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

«Ми бачимо ліквідацію дефіциту за сім років. Багато що залежить безпосередньо від детінізації заробітних плат. Ми припускали, що на три роки буде збережено дефіцит такий, яким був - майже 140 млрд грн. Він наразі зберігається, ми перебуваємо в таргетованих межах. Далі дивитимемося на ситуацію. Нам потрібно більше працювати над детінізацією, бо сьогодні багатьом працівникам продовжують платити зарплату в «конвертах», і це величезна проблема для України», - наголосив прем'єр-міністр.

Він зазначив, що підвищення мінімальної заробітної плати в 2017 році до 3,2 тис. грн було продуманим і системним кроком уряду, який дав змогу розморозити питання оплати праці українців і підвищити середні зарплати по країні.

«Ми зробили дуже системний крок, який, на мій погляд, відкрив ще одну можливість, а саме - розморозити в цілому заробітні плати. Можна сказати, що ми почали повертати борги працюючим українцям... Мінімальна заробітна плата підштовхнула середню зарплату. Я вважаю, що цього року середня заробітна плата вже може бути близько 10 тис. грн», - сказав Володимир Гройсман.

Як повідомляв УНІАН, у січні Кабінет міністрів затвердив бюджет Пенсійного фонду України на 2018 рік з дотаціями на покриття дефіциту в розмірі 139 млрд грн. Загальний обсяг дохідної частини бюджету фонду визначено в сумі 353,628 млрд грн, загальний обсяг видаткової частини - в сумі 345,812 млрд грн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter