этот материал доступен на русском

Смолій про транш МВФ: Ми очікуємо цього року

13:01, 12 червня 2018
Фінанси
201 0
Нацбанк очікує отримання траншу МВФ цього року / фото УНІАН

Читайте такожГлибока криза і катастрофічне падіння гривні: економісти спрогнозували наслідки зриву співпраці з МВФ

Про це повідомив журналістам голова Національного банку України Яків Смолій.

«Місія повинна приїхати до Києва, попрацювати. Пізніше вони будуть готувати документи для Ради директорів (МВФ – УНІАН). Далі – прийняття рішення. У будь-якому випадку це займе певний період часу. Ми очікуємо, що це буде цього року», - сказав він.

При цьому голова НБУ відзначив, що для приїзду наступної місії МВФ уряду потрібно вирішити питання перегляду цін на газ і збалансованості державного бюджету.

Водночас, як заявив Смолій, відставка міністра фінансів Олександра Данилюка не вплине на взаємини України з Фондом, оскільки в.о. голови Мінфіну Оксана Маркарова зможе підписати меморандум із МВФ.

Як повідомляв УНІАН, поточна програма України і МВФ обсягом 17,5 млрд дол., з яких Україна отримала 8,7 млрд дол., закінчується навесні 2019 року. У 2018 році Національний банк і Міністерство фінансів розраховують у рамках цієї програми отримати 1,9 млрд дол.

Для продовження співпраці з Фондом уряд має привести ціни на газ до імпортного паритету і забезпечити механізм їх автоматичного регулювання зі зміною цінової кон'юнктури. Крім того МВФ перевірить, чи відповідає прийнятий минулого тижня закон про створення антикорупційного суду рекомендаціям Венеціанської комісії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter