Аваков: «священних корів» в рамках боротьби з контрабандою бути не повинно / фото УНІАН

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликав правоохоронні органи та Державну фіскальну службу, а також місцеві органи влади за допомогою боротьби з контрабандою «покласти на стіл українській державі» 100 млрд грн.

Читайте такожЛуценку не сподобалися схвалені Кабміном заходи щодо боротьби з контрабандою

Про це він заявив на селекторній нараді в Києві.

Відео дня

«Я хочу сказати, що немає «священних корів». Я звертаюся до кожного керівника органів, які тут присутні (генеральний прокурор Юрій Луценко, керівник СБУ Василь Грицак, голова НАБУ Артем Ситник, голова ДФС Мирослав Продан - УНІАН) - це ніяка не компанійщина. Це не більш як сигнал трошки по-іншому подивитися на ситуацію і покласти на стіл українській державі 100 мільярдів гривень», - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, 20 червня Кабмін затвердив план щодо боротьби з контрабандою, який передбачає координацію всіх правоохоронних органів і Державної фіскальної служби. Зокрема, уряд надав право співробітникам Національної поліції цілодобово перебувати на митних пунктах для виявлення порушень.

Гройсман назвав найбільш популярні схеми контрабанди, на боротьбі з якими будуть сконцентровані зусилля правоохоронців і уряду: оформлення вантажних автомобілів як порожніх, хоча насправді вони заповнені дорогим товаром; перетин кордону великою групою осіб (так звані «піджаки»), яка частинами переносить партію товару як ручну поклажу; підміна документів на товар, що робить його дешевшим за реальну вартість; використання так званого «шостого» методу розрахунку митної вартості, який є найменш визначеним і дає змогу приховувати «сірий» імпорт; використання офшорних компаній, коли через симуляцію порушень і подальше рішення суду нібито повертають товар, хоча насправді імпортують його; ввезення низькоякісного палива під виглядом «Євро-4». Крім того, глава уряду повідомив про кричущий випадок чорного імпорту нафтопродуктів, коли повний танкер заходить у нейтральні води, з українського берега до нього підпливають невеликі судна і розвантажують його, після чого танкер виявляється практично порожнім і проходить митне оформлення.

За оцінкою уряду, ефективна боротьба з контрабандою уможливить залучити до бюджету близько 100 млрд грн.