Вівторок,
17 жовтня 2017
Наші спільноти

Центробанк Росії виправляє проколи: найближчим часом знизить ключову ставку

З великою часткою ймовірності ЦБ РФ знизить ключову ставку ще до березня 2015 року.

ЦБ России решил исправить ошибку с повышением ключевой ставки / ru.wikipedia.org
ЦБ Росії вирішив виправити помилку з підвищенням ключової ставки / ru.wikipedia.org

Центробанк Росії знизить ключову ставку з 17% річних на 2-3 в.п. у першому кварталі 2015 року, пишуть "Известия".

Такий намір регулятор озвучив на засіданні Національної фінансової ради при ЦБ, яке відбулося в кінці грудня 2014 року. Зазвичай, такі зустрічі відбуваються раз на квартал.

The Guardian: У Росії побоюються рецесії, так як ВВП скоротився вперше за 5 років"Представники регулятора це (зниження ставки) пояснили тим, що підвищення ключової ставки не принесло очікуваного результату: воно було покликане стримати зростання долара і євро, проте цього не сталося, - пояснив представник НФР. - Курс виріс, реакція у населення і бізнесу на підвищення ставки вкрай негативна. Фактично ЦБ на останньому в 2014 році засіданні НФР визнав свою помилку. Так, у ході обговорення цього питання їм були підтримані доводи про те, що великий бізнес в поточних умовах не може і не буде займати у банків кошти під 21-22% річних, а малий і середній - під 24%. Ставки за роздрібними кредитами ще вище: 30-60% річних. З великою часткою ймовірності ЦБ знизить ключову ставку ще до березня 2015 року".

ЦБ, восени відпустивши рубль в так зване вільне плавання (тобто відмовившись від валютних інтервенцій на біржі), підвищив ключову ставку відразу на 6,5 відсоткового пункту з 10,5% річних 16 грудня 2014 року. Прес-реліз регулятора, в якому говорилося про це рішення, з'явився на сайті ЦБ в ніч на 17 грудня. За 12 годин до цього бушував «чорний вівторок»: долар і євро подолали психологічні позначки в 80 рублів і 100 рублів, відповідно. До кінця 2014 року долар став коштувати 56,3 рубля, євро - 68,3 рубля, зараз курс на 10 рублів вище.

Індекс добробуту середнього росіянина впав більш ніж у два разиРішення про зниження ключової ставки приймає рада директорів ЦБ. Найближчі засідання РД Банку Росії відбудуться 30 січня та 13 березня 2015 року. Джерело в НФР припускає, що саме на засіданні 30 січня буде прийнято рішення про зниження ключової ставки.

Представники ЦБ і члени НФР, втім, активно натякають останнім часом, що Центробанк згладить ставку. 16 січня перший заступник голови Банку Росії Олексій Сімановський заявив, що сподівається на можливість зниження ключової ставки найближчим часом.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку