Четвер,
19 жовтня 2017
Наші спільноти

Яресько не може назвати обсяги фіндопомоги Україні, але впевнена, що її буде достатньо

Голова Міністерства фінансів України Наталія Яресько впевнена, що Україна своєчасно отримає міжнародну фінансову допомогу у необхідних обсягах, що дозволить країні уникнути негативних сценаріїв.

REUTERS
REUTERS

Згідно з повідомленням прес-служби міністерства, про це Яресько заявила під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

«Україна продовжує своєчасно та у повному обсязі обслуговувати свої боргові зобов'язання, і ще є час, щоб отримати необхідну фінансову допомогу та уникнути негативних сценаріїв. Я впевнена в тому, що міжнародна допомога буде виділена у необхідних обсягах», - сказала вона.

Міністр також зазначила, що Україна минулого року отримала допомогу в тих обсягах, про які було домовлено у рамках схваленої у квітні програми Міжнародного валютного фонду stand-by і пов'язаного з нею іншого міжнародного фінансування.

Міністр фінансів: прогнози про дефолт України ще жодного разу не виправдалися

«Але ситуація ускладнилася з того часу. Ніхто не прогнозував, що війна буде такою страшною і такої витратною, якою вона є. Тому ми зараз переглядаємо всі прогнози економічної ситуації», - пояснила Яресько.

Причому вона не назвала цифру нової фінансової підтримки, яка буде виділена Україні. «Немає чарівної однієї цифри, тому що багато складових. Але те, що буде достатньо, - я впевнена», - зазначила голова Мінфіну.

Говорячи про консультації із власниками українських суверенних боргових зобов'язань, міністр зазначила, що їх будуть проводити з усіма кредиторами, у тому числі і з Росією. «Ми не виділяємо одних або інших кредиторів», - сказала Яресько.

Як повідомляв УНІАН, український уряд для встановлення довгострокового партнерства з Міжнародним валютним фондом запросило розширене фінансування Extended Fund Facility (EFF), щоб забезпечити довгострокову підтримку України протягом наступних чотирьох років.

За словами міністра фінансів Наталії Яресько, складовою загального плану є консультації із власниками українського суверенного боргу для поліпшення середньострокової фінансової стабільності. Щойно будуть досягнуті домовленості з МВФ, українська влада представить кроки подальших консультацій зі своїми кредиторами.

У 2014 році Україна отримала 9 млрд дол. фінансової допомоги із різних джерел, виплативши водночас 14 млрд дол. зовнішніх зобов'язань. У 2015 році обсяг зовнішніх зобов'язань, необхідних до виплати, складе близько 11 млрд дол.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку