Середа,
20 вересня 2017
Наші спільноти

Яресько розраховує отримати транш від МВФ до кінця лютого

При цьому вона не уточнила, про яку суму коштів може йти мова

Фото УНИАН
Україна попросила МВФ затвердити нову програму співпраці / Фото УНІАН

Україна розраховує погодити нову програму співпраці з ключовим кредитором країни - Міжнародним валютним фондом в найближчі дні і отримати перший кредитний транш за новою програмою до кінця лютого, повідомила в інтерв'ю телеканалу France 24 міністр фінансів України Наталія Яресько.

«Ми плануємо узгодити нову програму співпраці з МВФ з урахуванням механізму розширеного фінансування EFF в найближчі дні для того, аби затвердити програму і почати її фінансування вже до кінця лютого», - сказала Яресько.

При цьому вона не уточнила, про яку суму коштів може йти мова. «Питання зараз не в сумі коштів. Зрозуміло, що нам потрібні значні кошти. Але важлива не сума, а повернення впевненості на ринок, збільшення наших резервів, виконання платежів», - сказала Яресько.

Міністр підкреслила, що нова програма співпраці з МВФ стане не тільки запорукою відновлення стабільності системи державних фінансів, а також маяком для переговорів з іншими кредиторами і власниками українських бондів.

«Україна зараз платить за рахунками, і платить високу ціну, відстоюючи свої права, основоположні права післявоєнної Європи, на суверенітет і територіальну цілісність. І в цьому сенсі фінансова допомога Україні зараз - це допомога нашій країні у подоланні ситуації, що склалася, - сказала Яресько. - Причому я не можу сказати, що у нас є труднощі з залученням коштів. Близько 2 млрд дол. гарантій ми маємо від уряду США, близько 300 млн дол. виділяє уряд Японії. Ми ведемо переговори з урядом Австралії, іншими країнами всього світу».

При цьому, за словами Яресько, Україна не просто веде переговори про гроші, Україна демонструє готовність вести серйозні системні реформи в різних сферах: в економіці, бюджетній сфері, сфері боротьби з офшорами, у сфері боротьби з корупцією у судовій системі.

Яресько не може назвати обсяги фіндопомоги Україні, але впевнена, що її буде достатньо

Як повідомляв УНІАН, у середині січня уряд України звернувся до Ради директорів МВФ з проханням розглянути можливість затвердження нової програми співпраці з використанням механізму розширеного фінансування Extended Fund Facility (EFF), що передбачає виділення значного обсягу коштів на період до 4 років. Рішення про нову програму буде приймати Рада директорів МВФ на основі результатів роботи місії фонду, яка працює в Києві з 8 січня. Як очікується, місія закінчить свою роботу 30 січня.

На поточний момент Україна і МВФ реалізують дворічну програму stand-by обсягом 17 млрд дол., підписану в квітні 2014 року. Всього в 2014 році Україна отримала від МВФ два кредитних транші обсягом 4,6 млрд дол. В цілому за підсумками 2014 року Україна з різних джерел отримала 9 млрд дол., виплативши при цьому 14 млрд дол. боргових зобов'язань. У 2015 році обсяг боргових платежів становитиме близько 11 млрд дол.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку