Ілюстрація REUTERS

Кабінет міністрів України з метою виконання державного бюджету на 2019 рік дозволив Міністерству фінансів здійснити зовнішні фінансові запозичення шляхом отримання кредитів на суму в євро, яка не перевищує еквівалент 630 мільйонів доларів.

Читайте такожУкраїна освоїла кредити Світового банку на третину – Мінфін

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду в середу, повідомляє урядовий портал.

Відео дня

Як сказано в опублікованій постанові, кредит передбачений у вигляді траншів, причому відсоток по них має бути не вище 5,9% річних, а комісія за організацію кредиту – 0,8%. Транш А планується залучити на строк чотири роки, а транш – на десять років.

"При цьому пільговий період відстрочки погашення траншу B кредиту становить чотири роки та шість місяців після його залучення з подальшим погашенням (амортизацією) кожні півроку згідно з графіком, що визначається у кредитному договорі", - сказано в постанові.

Також зазначається, що зобов'язання по кредиту у сумі євро, які не перевищують еквівалент 375 мільйонів доларів, забезпечуються гарантією Міжнародного банку реконструкції та розвитку за кредитним договором між Україною, Міжнародним банком реконструкції та розвитку, Deutsche Bank AG, London Branch і TMF Global Service (UK) Limited.

Як повідомляв УНІАН, у жовтні минулого року Україна випустила дві серії єврооблігацій на загальну суму 2 мільярди доларів. Ставка прибутковості п'ятирічних облігацій на 750 мільйонів доларів становила 8,994% річних, десятирічних на 1,250 мільярда доларів - 9,750% річних. Організаторами трансакції виступили банки BNP Paribas, Citigroup, Goldman Sachs та J.P. Morgan.

Раніше, наприкінці серпня, Міністерство фінансів провело приватне розміщення короткострокових облігацій зовнішніх державних позик на 725 мільйонів доларів США з терміном погашення у 2019 році під 9,1% річних.

Роком раніше, у вересні 2017 року, Україна успішно розмістила єврооблігації на 3 мільярди доларів під 7,375% річних.

Державний бюджет на 2019 рік передбачає спрямування 417 мільярдів гривень на погашення зовнішніх боргів України