Субота,
23 вересня 2017
Наші спільноти

Центробанк Азербайджану має намір закрити пункти обміну валюти

Центральний банк Азербайджану (ЦБА) до квітня цього року має намір прийняти рішення про закриття в країні відділень з обміну валюти, що діють поза банками та їх філіями.

REUTERS
REUTERS

Після прийняття цього рішення обміняти валюту можна буде лише у філіях або в центральних офісах банків, повідомило Trend джерело на банківському ринку країни.

В даний час пункти обміну валюти працюють при банках. Згідно з правилами, прийнятими ЦБА 6 січня, пункти обміну валюти можуть знаходитися в окремих будівлях, великих торгових і розважальних комплексах, на ярмарках, в готелях, на вокзалах, в портах і поштових відділеннях. При цьому діяльність відділень з обміну валюти повинна бути віднесена до категорії високого ризику. Мінімум раз на рік служба внутрішнього аудиту банку повинна перевіряти цю діяльність.

Азербайджанський манат впав на 47%, уведено плаваючий курсСьогодні регулятор на основі інструкції, спрямованої ввечері банкам, обмежив коридор визначення обмінного курсу валют чотирма відсотками (при купівлі -4%, при продажу +4%) від офіційного курсу ЦБА. Ці заходи вживаються для припинення спекуляцій з валютою, в тому числі у пунктах обміну валюти, в яких в останні дні спостерігається необґрунтоване завищення курсу. Ці правила будуть діяти вже з завтрашнього дня (враховуючи, що інструкція надійшла банкам в кінці робочого дня), і в разі їх порушення банки будуть серйозно покарані, аж до закриття, зазначило джерело на ринку. Між тим деякі банки почали дотримуватися цього положення вже з вечора.

Таким чином, згідно з сьогоднішнім курсом, визначеним ЦБА на рівні 1,5642 маната за долар, який буде діяти до понеділка включно, обмінні пункти не зможуть купувати у населення долари дешевше 1,5016 AZN/USD, а продавати дорожче 1,6268 маната.

Обмінні пункти не мають права здійснювати тільки куплю або тільки продаж валюти, за винятком випадків, коли закінчилася іноземна чи національна валюта.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку