Понеділок,
20 лютого 2017

Наші спільноти

Мінфін: МВФ схвалив держбюджет України на 2016 рік

Крім ухвалення бюджету, який відповідає домовленостям між Україною і МВФ, важливими умовами для надання Україні третього траншу є подальший прогрес в антикорупційній сфері.

Фото УНИАН
Рада ухвалила держбюджет-2016 з дефіцитом 3,7% ВВП / Фото УНИАН

Міжнародний валютний фонд підтвердив відповідність державного бюджету на 2016 рік і податкових змін цілям програми співробітництва з Україною, повідомила прес-служба Міністерства фінансів України.

Згідно з повідомленням, крім ухвалення бюджету, який відповідає домовленостям між Україною і МВФ, важливими умовами для надання Україні третього траншу є подальший прогрес в антикорупційній сфері та інших структурних реформах.

Міністерство зазначило, що в разі успішного виконання всіх умов рада директорів Фонду може провести збори щодо виділення Україні наступного траншу наприкінці січня або в лютому.

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада України в ніч на 25 грудня ухвалила держбюджет на 2016 рік із дефіцитом 3,7% ВВП і доходами 595 млрд грн, що дещо нижче закладеного спочатку показника в 601 млрд грн. Бюджет перераховувався кілька разів – із урахуванням ухвалених напередодні змін до податкового законодавства.

МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility - EFF) загальним обсягом 17,5 млрд дол. терміном на 4 роки 11 березня 2015 року. Перший транш за новою програмою обсягом 5 млрд дол. Україна отримала 13 березня, другий на 1,7 млрд дол. – 4 серпня.

Другий перегляд програми проходив у два етапи. Місія Фонду працювала в Києві у вересні та 2 жовтня призупинила переговори у зв'язку з необхідністю проведення місцевих виборів, а також дискусій всередині країни щодо податкової реформи та проекту держбюджету на 2016 рік. У листопаді переговори відновилися.

МВФ, Світовий банк, Євросоюз, США: Україна в 2016 році очікує від донорів $8,9 мільярда

За підсумками роботи останньої місії Фонд відзначив поглиблення взаєморозуміння з українською владою з ключових питань економічних реформ, але він очікував від уряду підготовки збалансованого проекту держбюджету на наступний рік та затвердження проекту Верховною Радою.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів

Новини економіки

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку