Середа,
18 жовтня 2017
Наші спільноти

Яценюк закликав банкірів продумати програму кредитування бізнесу

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав представників українського банківського сектору продумати програму кредитування бізнесу й економіки в цілому.

Фото УНІАН
Загальна економічна ситуація потребує нестандартних рішень / Фото УНІАН

Як повідомили в прес-службі уряду, про це він сказав під час зустрічі з банкірами.

«Для розвитку економіки, створення нових робочих місць і розвитку самозайнятості потрібні дешеві довгі кредити у національній валюті, - цитує прес-служба Яценюка. - Іноземні інвестори бачать ризики в інвестуванні в Україну через значну невизначеність на Донбасі. Це означає, що ми повинні запускати внутрішні механізми розвитку економіки. Загальна економічна ситуація потребує нестандартних рішень».

НБУ ще не завершив роботу над новою методикою оцінки кредитних ризиків для банків

Глава уряду, як повідомляється, закликав представників банківського сектору поділитися своїми думками про те, як забезпечити широку програму кредитування бізнесу, населення - на самозайнятість, створення робочих місць і підприємництво.

«Зараз кредитується здебільшого не виробництво, видаються короткострокові кредити на споживання. А потрібні дешеві довгі кредити», - зазначив глава уряду.

Він нагадав, що в 2004 році - під час його керівництва Національним банком, у країні запускалася програма довгострокового рефінансування.

«Ці гроші йшли безпосередньо на індустрію, машинобудування - на те, щоб розвивати економіку, - зазначив Яценюк. - Потрібні кредити на те, щоб люди могли створювати бізнес і розвивати самозайнятість у країні».

Гонтарєва звинуватила у падінні гривні пенсіонерів і бюджетників

Раніше глава Національного банку України Валерія Гонтарева зазначала, що відновлення банківського кредитування може відбутися не раніше середини літа 2016 року. За її словами, для пожвавлення кредитування необхідно ухвалити закони, які посилюють захист прав кредиторів, провести судову реформу, роботу правоохоронних органів з проблемними позичальниками, а також докапіталізацію банків за результатами стрес-тестування.

Нацбанк з 4 березня 2015 року підвищив облікову ставку до максимального історичного рівня для української банківської системи - 30% з 19,5% річних, що діяли раніше. З 28 серпня Національний банк знизив облікову ставку до 27%, а з 25 вересня - до 22% річних й анонсував її подальше зниження за збереження спокійній ситуації на ринку. У грудні НБУ зберіг облікову ставку на рівні 22%.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку