Четвер,
21 вересня 2017
Наші спільноти

Нацбанк погодив придбання істотної частки в шести банках

Перелік банків: "Індустріалбанк", "Альпарі Банк", "Експрес-Банк", "Альфа-Банк", "БТА Банк" та банк "Центр".

НБУ, Нацбанк / facebook.com/NationalBankOfUkraine
Нацбанк погодив придбання істотної частки в шести банках / facebook.com

Національний банк України погодив придбання істотної участі в капіталі шести банків – "Індустріалбанк", "Альпарі Банк", "Експрес-Банк", "Альфа-Банк", "БТА Банк" і банк "Центр".

Як повідомляється на сайті НБУ, у тому числі минулого тижня регулятор погодив придбання понад 70% статутного капіталу "Індустріалбанку" і понад 80% "Експрес-Банку" сім'ї Дворецьких, і після отримання Розою, Ганною та Ігорем Дворецькими узгодження НБУ структури власності цих банків розглядаються як прозорі.

Також НБУ погодив придбання істотної участі в капіталі "Альфа-Банку" Михайлу Фрідману, Германа Хана, Петру Авену та Олексію Кузмичеву, які є власниками ABH Holdings SA, що опосередковано володіє акціями "Альфа-Банку". Узгодження відбувалося після вступу в силу законодавства про відповідальність пов'язаних з банком осіб, в результаті чого зазначені особи отримали статус власників істотної участі.

Громадяни Казахстану Нуржан Субханбердін і Кенес Ракішев отримали погодження регулятора на придбання істотної участі в капіталі "БТА Банку" в розмірі понад 47% кожен.

Бахтари Хедаятоллах Муса отримав згоду НБУ на одноосібне пряме придбання істотної участі в "Альпарі Банк" у розмірі 100%.

Крім того, НБУ погодив придбання одноосібного прямого істотної участі в банку "Центр" громадянину Франції Хамеду Аліхані, який донедавна був опосередкованим власником істотної участі в цьому банку в розмірі 60%, проте раніше не проходив узгодження в НБУ. В серпні 2015 року Алихани збільшив свою частку до 100% без отримання згоди регулятора, у зв'язку з чим на компанію, через яку відбулося збільшення частки, було накладено штраф у розмірі 1,2 мільйона гривень.

Нацбанк не знає власників ще 29 банків

Як повідомляв УНІАН, у жовтні минулого року НБУ оприлюднив перелік з 48 банків з непрозорою структурою власності, які регулятор зобов'язав надати пакети документів про реальних власників і контролерів.

Згодом НБУ повідомляв про низку банків, які врегулювали питання прозорості структури власності. Так, станом на 19 лютого у списку банків з непрозорою структурою власності залишалися 29 банків, на частку яких припадає менше 3% банківської системи.

Нацбанк заявив про достатні фінансові ресурси для підтримки гривні

НБУ планує завершити процес забезпечення прозорості структури власності українських банків до кінця першого кварталу 2016 року.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку