Субота,
23 вересня 2017
Наші спільноти

Нацбанк заявляє, що не вимагав блокувати банківські картки фізосіб

Національний банк України (НБУ) зобов'язав банки до кінця 2015 року провести ідентифікацію своїх клієнтів, при цьому не вимагаючи блокування карток фізичних осіб.

НБУ, Нацбанк / facebook.com/NationalBankOfUkraine
НБУ зобов'язав банки провести ідентифікацію своїх клієнтів / facebook.com/NationalBankOfUkraine

Про це йдеться в роз'ясненні НБУ в соцмережі Facebook у відповідь на публікації в ЗМІ про те, що українські банки почали блокувати картки клієнтів за «дивні» доходи, посилаючись на вимоги регулятора.

МВФ висунув Нацбанку умови для можливого скасування обмежень на валютному ринку

За інформацією НБУ, останнім часом громадяни стали отримувати листи від банків про необхідність проходження ідентифікації. Зокрема, банки просили впродовж певного часу звернутися з паспортом або іншим документом, що посвідчує особу, у відділення банку для проведення додаткового уточнення інформації.

«Ми розуміємо, що проходження ідентифікації вимагає від громадян України витрат певного часу. Однак це значний крок на шляху боротьби з шахрайством і відмиванням грошей. Будь ласка, поставтеся з розумінням до цього процесу», - йдеться в повідомленні НБУ.

Довідка УНІАН. Чинний закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» вимагає від банків регулярної ідентифікації клієнтів, що допомагає в боротьбі зі схемними операціями та відмиванням коштів.

У липні 2015 року, відповідно до вимог оновленого закону, НБУ відновив своє Положення про здійснення банками фінансового моніторингу, встановивши вимогу до банків провести ідентифікацію своїх клієнтів до кінця 2015 року.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку