Рейтинг найбагатших людей України: Ахметов досі лідер, статки Порошенка зросли на $100 мільйонів

15:00, 31 березня 2016
Фінанси
2196 0

Перше місце в рейтингу топ-100 найбагатших людей України традиційно дісталося Рінату Ахметову.

Фото: УНИАН

Його статки оцінюються в $2,3 млрд, знизившись за останній рік на $4,6 млрд, передає Forbes-Україна.

Падіння вартості активів мільярдера пов'язано зі зниженням світових цін на залізорудну сировину і метал. До того ж, практично всі підприємства Ріната Ахметова мають велику заборгованість перед кредиторами.

На другому місці - Ігор Коломойський, його статки оцінюються в $1,3 млрд. За останні п'ять років статки найбагатшого жителя Дніпропетровська скоротилися у понад два рази. Минулого року він залишив посаду губернатора Дніпропетровської області і погодився зі зміною керівника "Укрнафти".

Геннадій Боголюбов зберіг розмір своїх статків на колишньому рівні – $1,3 млрд. Через анексію Криму і війну в зоні АТО ПриватБанк втратив кілька сотень відділень, і кардинально скоротив виторг – до 267 млн гривень. Тим не менш, саме сьогодні ПриватБанк входить до списку системно важливих для країни банків.

Четвертий рядок – за Віктором Пінчуком. Його статки оцінюються в $1,2 млрд. Останні кілька місяців для мільярдера були успішними: йому вдалося укласти мирові угоди одразу за двома позовами до Коломойського.

П'ятірку лідерів замикає Юрій Косюк зі статками в $1 млрд. Незважаючи на кризу, Косюк продовжує інвестувати в розвиток бізнесу: у 2016-му тільки в українські проекти буде інвестовано до $110 млн. До того ж, Косюк запускає власне виробництво і переробку м'яса птиці в Нідерландах.

Читайте також Ахметов втратив своє місце в списку найвпливовіших людей світу за версією Bloomberg

Статки президента України Петра Порошенка оцінюються в $858 млн. За останній рік вони зросли на $100 млн. Крім корпорації Roshen, яку Порошенко передав у "сліпий траст", він володіє Міжнародним інвестиційним банком, який є бенефіціаром холдингу "Укрпромінвест-Агро". Також у його власності низка активів у крохмальній, автомобільній, суднобудівній та машинобудівній галузях. До того ж, у мультимільйонера є кілька національних і регіональних телерадіокомпаній.

Статки Олексія Вадатурського за рік зросли на 50% і оцінюються в $840 млн. Незважаючи на кризу, Вадатурський продовжує активно інвестувати в розвиток "Нібулона". У планах на 2016-й – вкласти близько $60 млн, що вдвічі більше від показників 2015 року.

Олександр Ярославський перебуває на восьмому рядку рейтингу з показником в $721 млн. Зараз Ярославський не поспішає інвестувати в нові проекти: потрібні відповідні сигнали від влади.

Статки Андрія Веревського оцінюються в $694 млн. За підсумками 2015-го, чистий прибуток компанії "Кернел" склав $106,9 млн проти збитку $98,3 млн в 2014-му.

Леонід Черновецький замикає десятку найбагатших людей країни, його статки оцінюються в $680 млн. Сам Черновецький зараз проживає у Грузії, де і збирається провести залишок життя. Всіма бізнес-справами займається його син Степан.

Варто зазначити, що першу десятку рейтингу залишили Вадим Новинський, який володіє чвертю "Метінвесту", а також власник Ferrexpo Костянтин Жеваго. Загальні статки "сотні" в цілому скоротилися на чверть і тепер складають $20 млрд. Для порівняння, у найбагатшої людини світу – Білла Гейтса – близько $76 млрд.

На скорочення статків найбагатших людей країни вплинули одразу декілька факторів. Це і падіння цін на сировину, що призвело до вичерпання фінансових потоків від продажу металу, руди, і падіння продажів хімічної продукції, просідання машинобудівної галузі, зупинка заводів у зоні АТО, а також втрата російського ринку збуту.

Раніше Forbes представив черговий рейтинг найбагатших людей планети. Найбільше за рік збільшив статки Марк Цукерберг. Найбагатший українець Рінат Ахметов різко втратив позиції.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter