Нацбанк планує мінімізувати свою присутність на валютному ринку

10:48, 17 жовтня 2016
245 0

Національний банк України планує мінімізувати присутність на валютному ринку по мірі досягнення цільового рівня міжнародних резервів.

нбу нацбанк национальный банк / Facebook НБУ

Про це заявив директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко в ході брифінгу, представляючи розроблену регулятором стратегію валютних інтервенцій.

«У найближчому майбутньому ми все-таки намагатимемося збільшити ліквідність ринку, прибрати обмеження, зробити ринок більш ефективним і мінімізувати нашу присутність на ринку. Сьогодні ми часто змушені виходити на ринок і організовувати аукціони, але в майбутньому ми бачимо нашу присутність на ринку лише у певних ситуаціях – при надмірній ліквідності та якихось шоках», - сказав Пономаренко.

Читайте такожГривня йде на вихідні з курсом 25,81 за долар

Серед чинників, що визначають потреби в інтервенціях, представник НБУ назвав рівень міжнародних резервів та ліквідність валютного ринку.

За словами Пономаренка, на сьогодні валютний ринок є не дуже ліквідним – зі щоденним обсягом близько 250-350 млн дол., у зв'язку з чим він залишається дуже чутливим до зовнішніх потрясінь і потребує участі регулятора.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter