Пенсійний фонд не може повернути Держказначейству кредити на 48 мільярдів

17:29, 17 лютого 2017
Фінанси
316 0

За словами голови відомства, в уряді тривалий час шукають вихід з цієї ситуації, оскільки ці кошти були видані як кредити з Єдиного казначейського рахунку.

Фото УНІАН

Пенсійний фонд України не в змозі повернути отримані з Єдиного казначейського рахунку кредити, залишок за якими на 1 січня досягнув 48 млрд грн.

Читайте такожУ меморандумі з МВФ немає зобов'язань про підвищення пенсійного віку - Гройсман

Про це повідомила сьогодні журналістам голова Держказначейства Тетяна Слюз. 

«На жаль, Пенсійний фонд України не в змозі повернути кредити, і залишок непогашених кредитів на 1 січня 2017 року становить 48 млрд грн», - сказала Слюз.

За її словами, в уряді тривалий час шукають вихід з цієї ситуації, оскільки ці кошти були видані як кредити з Єдиного казначейського рахунку.

При цьому Слюз нагадала, що такі кредити безкоштовні, тобто, не передбачають сплати відсотків.

Як повідомляв УНІАН, проведення пенсійної реформи також є частиною програми реформ, схваленої Міжнародним валютним фондом. У Меморандумі, підписаному між урядом України і керівництвом Фонду у вересні 2016 року, немає жорсткої норми про підвищення пенсійного віку, але є рекомендація скорочувати дефіцит Пенсійного фонду, оскільки на поточний момент він покривається за рахунок бюджетних асигнувань. У бюджеті Пенсійного фонду на 2017 рік дотація з держбюджету перевищує 140 млрд грн. Діалог з МВФ з цього питання триває.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter