У Кабміні спрогнозували, що буде з гривнею цього року

09:29, 20 лютого 2017
1187 0

Міністерство не очікує значних коливань курсу гривні до кінця року, заявив віце-прем'єр Кубів.

Фото УНІАН

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України не очікує значних коливань курсу гривні у поточному році і називає достатніми інструменти Національного банку України, які можуть бути використані для згладжування можливих курсових сплесків.

Читайте такожBloomberg: гривня стане найстабільнішою з нестабільних валют світу в 2017 році

Про це в інтерв'ю УНІАН сказав перший віце-прем'єр-міністр України - міністр економіки Степан Кубів.

На його думку, січневий стрибок курсу став наслідком сезонних чинників.

«Це традиційне явище для початку року: падає ділова активність, скорочується експорт агропродукції, яка є джерелом надходження іноземної валюти в Україну. Але Нацбанк згладжував надмірні коливання курсу гривні. І він має достатній обсяг міжнародних резервів, щоб і надалі згладжувати волатильність курсу нацвалюти», - сказав Кубів.

Як повідомляв УНІАН, урядовий прогноз на 2017 рік базується на тому, що зростання економіки становитиме не менше 3% за дефіциту бюджету також 3%, інфляції 8,1% і середньорічного курсу гривні 27,2 грн за 1 долар. Експертний прогноз дещо песимістичніший. На думку фінансистів, середньорічний курс становитиме 28 грн за 1 долар.

У січні Національний банк продав банкам 235,8 млн дол., купив - 157,8 млн дол. Міжнародні резерви України у січні скоротилися на 0,6% - до 15,445 млрд дол. станом на 1 лютого 2017 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter