Кубів назвав суму втрат України від торгового і транзитного ембарго Росії

10:07, 20 лютого 2017
Фінанси
394 0

За словами першого віце-прем'єра, прямі втрати нашої країни становлять 0,4 млрд дол., загальний збиток – приблизно 1 млрд доларів.

Степан Кубів / REUTERS

Прямі втрати України від введеного Росією у 2016 році продуктового, торгового і транзитного ембарго щодо українського експорту, становлять близько 0,4 млрд дол., сказав в інтерв'ю УНІАН перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів.

Читайте такожУкраїна закликала ЄС посилити тиск на Росію для скасування транзитних обмежень

«Росія не тільки призупинила договір про зону вільної торгівлі, який діяв з 2011 року, а й ввела продовольче ембарго на деяку продукцію з України, заборонила транзит української продукції до Республіки Казахстан і Киргизької Республіки. Прямі втрати експорту товарів до Казахстану і Киргизстану оцінюються в обсязі понад 0,4 млрд дол., - сказав Кубів. - Найбільші втрати - у сфері експорту електричних машин, ядерних реакторів, котлів, продуктів неорганічної хімії, чорних металів. І це, повторюся, тільки прямі втрати. Загалом оцінюємо збиток приблизно в 1 млрд доларів».

При цьому перший віце-прем'єр зазначив, що Україна докладає зусиль щодо відновлення порушених торговельних зв'язків.

«Ми працюємо у двох напрямках. З одного боку - подали позов до СОТ проти РФ про обмеження транзиту. У цій справі є чіткі юридичні аргументи, неспростовні докази і підтримка ключових зарубіжних партнерів, серед яких ЄС та США, - сказав Кубів. - З іншого боку - не втрачаємо робочого контакту з Казахстаном, Туркменістаном, Узбекистаном, Таджикистаном, Киргизстаном. Аж до 2020 року маємо виконати орієнтовний графік проведення спільних міжурядових комісій з питань співробітництва, активно беремо участь у міжнародних форумах і виставках, щоб продовжувати економічний і політичний діалог з цими країнами. З найближчих заходів - Міжнародна спеціалізована виставка «Експо-2017» в Астані».

Читайте такожУ Кремлі прокоментували подання Україною позову проти Росії до СОТ

Як повідомляв УНІАН, взаємні торговельні обмеження між Україною і Росією були введені у січні 2016 року через те, що між Україною і ЄС набрав чинності режим вільної торгівлі. Взимку був значно обмежено експорт українських товарів до Росії, а потім було накладено повне ембарго на експорт продовольства з України до Росії. У липні минулого року Росія продовжила політику торговельних обмежень, закривши транзит українських товарів через свою територію у напрямку третіх країн, перш за все Казахстану і Киргизстану.

У вересні 2016 року Україна направила вимогу до СОТ щодо консультацій з Російською Федерацією. У листопаді такі консультації були проведені, проте Росія відмовилася скасовувати обмеження.

У лютому 2017 року Україна в рамках свого членства у Світовій організації торгівлі подала позов проти Росії за введені нею з 2016 року численні транзитні обмеження щодо українських товарів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter