У Гонтаревої назвали три системно важливих банки

11:01, 24 лютого 2017
Фінанси
1248 0

Нацбанк залишив незмінним перелік системно важливих банків.

Фото УНІАН

Правління Національного банку України визначило системно важливими банками на 2017 рік націоналізований «ПриватБанк», державні «Укрексімбанк» і «Ощадбанк», як і роком раніше.

Читайте такожНБУ вирішив ліквідувати "Платинум Банк"

Як нагадав регулятор на своєму сайті, системно важливими вважаються банки, банкрутство або неналежна робота яких може спровокувати системні ризики для фінансової системи.

У зв'язку з цим Нацбанк застосовує до таких банків у рамках загальноприйнятої світової практики підвищені нормативи ліквідності і капіталу, а також особливий режим нагляду.

Як повідомляв УНІАН, держава через Міністерство фінансів володіє чотирма найбільшими за активами банками: «ПриватБанк», «Ощадбанк», «Укрексімбанк» і «Укргазбанк».

Читайте такожУряд докапіталізує "ПриватБанк" майже на 10 мільярдів

Відповідно до затвердженої урядом у 2015 році стратегії реформування державного банківського сектора, приватизація «Ощадбанку» і «Укрексімбанку» очікується в середині 2018 року, коли уряд планує продати 20% акцій цих банків. З капіталу «Укргазбанку» держава в рамках стратегії має намір частково або повністю вийти до кінця 2017 року.

Для докапіталізації «ПриватБанку» уряд випустив облігації внутрішньої держпозики на 117 млрд грн.

У лютому поточного року Кабмін вирішив докапіталізувати «Ощадбанк» і «Укрексімбанк» на 3,5 млрд грн і 3 млрд грн, відповідно.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter