У МВФ повідомили, коли вирішать долю четвертого траншу для України

13:16, 06 березня 2017
Фінанси
567 0

За словами голови місії Фонду, засідання Ради директорів МВФ по Україні відбудеться у другій половині березня.

Ілюстрація REUTERS

Засідання Ради директорів ключового кредитора України - Міжнародного валютного фонду з питання виділення нашій країні четвертого кредитного траншу в розмірі 1 млрд дол. за затвердженою програмою співпраці відбудеться в другій половині березня, повідомив у коментарі голова місії МВФ Рон ван Руден.

Читайте такожУкраїна та МВФ узгодили меморандум щодо виконання програми реформ - міністр фінансів

«МВФ досяг угоди з українською владою щодо оновленого меморандуму про економічну і фінансову політику. Це дозволить нам провести третій перегляд програми співпраці, що передбачає застосування механізму розширеного фінансування, а також затвердити технічну доповідь про економічну ситуацію (яка проводиться періодично, кожні два роки - УНІАН) у другій половині березня», - йдеться в коментарі ван Рудена.

Україна відновила співпрацю з МВФ за чотирирічною програмою розширеного фінансування (EFF) обсягом 17,5 млрд дол. у вересні 2016 року - після більш ніж річної перерви. За цією програмою наша країна отримала три кредитних транші загальним обсягом 7,62 млрд дол. До кінця 2016 року Україна розраховувала отримати четвертий транш у розмірі 1 млрд дол. і виконала для цього ключові умови, а саме - прийняла держбюджет на 2017 рік і провела націоналізацію найбільшого в країні банку «ПриватБанк». Разом з тим засідання Ради директорів з українського питання і виділення грошей весь час відкладалися - спочатку на січень, потім на початок лютого, тепер - на початок березня.

Для проведення засідання Україна і МВФ мали підписати лист про наміри, а потім меморандум, в якому мають бути вказані ключові «маяки» виконання програми реформ на найближчі місяці. Такими «маяками», як очікується, буде проведення земельної та пенсійної реформ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter