Кримчанам хочуть "пробачити" борги перед українськими банками

09:48, 17 липня 2017
Фінанси
713 1

На півострові підготували закон, який звільняє кримчан і місцеві компанії від сплати боргів за українським кредитами на суму до 5 млн руб. і дає безпрецедентні пільги при погашенні боргів на великі суми.

Півострову спишуть борги перед українськими банками / фото УНІАН

Влада Росії готується оперативно вирішити питання боргів кримчан перед українськими банками, пише російська газета «Комерсант».

У п'ятницю Держдума прийняла в другому читанні поправки до закону про погашення боргів кримчан перед українськими банками (422-ФЗ).

Читайте такожКлімкін про постачання турбін Siemens: будь-яка співпраця з РФ – взаємодія з шахраями

Згідно із законом, вимагати погашення боргу можуть тільки акредитовані при Фонді захисту вкладників російські компанії, які придбали борги українських банків. На даний момент в ФЗВ акредитовані чотири компанії, вони скупили більше 1 млрд руб. боргів кримчан перед українськими банками.

Сам Фонд захисту вкладників перейде в розпорядження окупаційної влади Криму, при цьому Агентство зі страхування вкладів, яке зараз володіє ФЗВ, повинне буде перерахувати у фонд 1,5 млрд руб. невитраченого майнового внеску.

Втім, згідно з проектом конкретні правила, які будуть визначати відносини фонду та позичальників, пропонується передати на рівень Криму і Севастополя. А там вже готують регіональний проект, який відкриває перед кримчанами зовсім іншу перспективу.

Зокрема, за інформацією "Ъ", в даному проекті планується записати, що борг або частина боргу до 5 млн руб. підлягає безумовному списанню. Таким чином, амністію від українських кредитів отримає більшість громадян Криму і індивідуальних підприємців, а компанії зможуть істотно зменшити борги.

Питання з колекторами буде закрито автоматично. За словами співрозмовників "Ъ", компанії, які купували борги кримчан перед українськими банками, орієнтували в першу чергу на роздрібних клієнтів, чиї борги вписуються в 5 млн руб.

Колектори, які працюють у Криму, розповіли, що їх боржники вже зараз, хоча закон не прийнятий, відмовляються погашати борги і платити за рахунками. «Ми купували борги українських банків, тому що стягнення таких боргів було передбачено законом, а тепер виходить, що стягувати буде нічого, — дивується керівник одного з агентств, що працюють в Криму. — Якщо будуть масові прощення боргу, хто відшкодує нам збитки?»

Не залишить "кримська влада" без уваги і тих, у кого борги більше 5 млн руб. По-перше, передбачається наділити раду ФЗВ правом приймати рішення про списання боргу понад 5 млн руб. за обставинами, що мають істотне значення для особистості позичальника.

Тим же, хто не потрапить і під цей критерій, планується запропонувати вельми пільгові умови погашення. У разі разового погашення певної частини боргу можна буде позбутися від суттєвої його частини: при внесенні 5% суми заборгованості буде погашено 20%, внесення 20% суми боргу забезпечить повне його списання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter