НБУ минулого року на друк грошей витратив 1,3 мільярда

11:48, 18 серпня 2017
Фінанси
430

У планах Нацбанку розвиток усіх можливих елементів cashless економіки - це дозволить знизити витрати на використання готівки.

УНІАН

Національний банк України в минулому році витратив на друк грошей 1,3 мільярда гривень. Про це в ефірі UA|TV повідомив заступник директора департаменту стратегії реформування НБУ Руслан Кравець.

Читайте такожНацбанк випустив сувенірні банкноти зі срібла (фото)

За його словами, в планах НБУ розвиток усіх можливих елементів cashless економіки.

"Регулятор хоче знизити витрати на використання готівки. Тільки за минулий рік регулятор витратив 1,3 мільярда гривень на друк грошей. Це просто астрономічна сума. Якщо припустити, що ми можемо зменшити цю суму, наприклад, в два рази, то цієї суми вистачить на будівництво кількох дуже сучасних лікарень", - сказав Кравець.

Представник НБУ зазначив, що в розвитку безготівковій економіки зацікавлені не тільки регулятора, але й фізичні особи, банки і держава взагалі.

Як повідомляв УНІАН, сума готівкових коштів, що знаходяться в обігу в Україні, з початку року зменшилася на 10 мільярдів гривень і станом на 1 липня 2017 року становить 331 мільярда гривень. За даними НБУ, 328,9 мільярда гривень складають банкноти (2,8 мільярда штук) і монети – 2,04 мільярда гривень (12,9 мільярда штук).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter