Не пустять за кордон або заберуть права: в Україні хочуть посилити відповідальність за несплату аліментів

14:38, 13 вересня 2017
Фінанси
45

Кабмін доручив Міністерству юстиції протягом місяця розробити відповідний законопроект.

Ілюстрація REUTERS

Кабінет міністрів України схвалив пропозицію Міністерства юстиції протягом місяця розробити проект закону про посилення відповідальності батьків за ухилення від виплати аліментів.

Читайте такожУкраїнським вчителям обіцяють зарплату майже 10 тисяч гривень

"Доручити Мін'юсту протягом місяця розробити і провести велику кампанію роз'яснювальну і зміни до законодавства, які зроблять жорсткішою відповідальність за невиплату аліментів і неучасть у вихованні дітей", - виступив з пропозицією міністр юстиції Павло Петренко в ході засідання уряду.

За його словами, йдеться про збільшення суми аліментів у разі їх несплати, обмеження виїзду за кордон, права на керування транспортними засобами, відкриття рахунків у банках тощо.

Міністр підкреслив, що зараз в Україні аліменти не сплачуються стосовно 500 тис. дітей.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що вважає несплату аліментів за наявності фінансових можливостей "одним з найбільш аморальних вчинків".

Урядовці підтримали висунуту ініціативу.

Як повідомляв УНІАН, 12 вересня Петренко представив ініціативу щодо посилення відповідальності батьків за несплату аліментів.

Міністр зазначив, що в 2017 році Мін'юстом було стягнуто 1,6 млрд грн аліментів у виконавчому провадженні на користь півмільйона дітей.

Ухвалення законопроекту міністр очікує до кінця 2017 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter