Порошенко: ВВП України зростає вже шість кварталів поспіль

10:41, 21 вересня 2017
Фінанси
17 0

Президент заявив, що влада заклала основу для сталого розвитку української економіки.

Президент заявив про стабілізацію економіки / фото УНІАН

Найгірше в українській економіці вже точно в минулому, вважає президент України Петро Порошенко.

Про це йдеться у зверненні президента до учасників Українського фінансового форуму, розміщеному на сайті голови держави.

«Хай там як, але статистика – головний свідок тому, що найгірше в українській економіці вже точно в минулому. Зазнавши надзвичайно потужного удару – через війну, агресивне закриття Росією донедавна найбільшого нашого ринку і навіть через російську блокаду експорту в треті країни – ми не просто вистояли, не просто уникли дефолту… Ми – заклали основу для сталого розвитку», – йдеться у тексті звернення.

На думку Порошенка, жорсткі антикризові кроки, макрофінансова стабілізація, зниження податкового навантаження, дерегуляція, антикорупційні заходи, відкриття нових зовнішніх ринків, в тому числі і завдяки Угоді про асоціацію та поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі з Євросоюзом – все це розчистило шлях до відновлення нашої економіки.

Читайте такожНацбанк очікує зростання економіки цього року вище за прогноз

Президент підкреслив, що ВВП зростає вже шість кварталів поспіль після чотирнадцяти кварталів падіння. 

«Впевненості в тому, що економісти не помиляються в позитивних прогнозах, додають і ті сигнали, які ми отримуємо із бізнес-середовища. Опитування керівників підприємств, які щоквартально проводить Національний банк, фіксують зростання оптимістичних очікувань – як щодо розвитку макроекономічної ситуації, так і щодо фінансового стану самих підприємств. Відповідно до дослідження, проведеного Європейською бізнес-асоціацією, індекс інвестиційної привабливості України нарешті покинув негативну площину і став найвищим за шість років, включаючи довоєнні.  Опитані цією ж асоціацію підприємства планують у наступному році розширення виробництва, збільшення зарплат і створення нових робочих місць», – стверджує голова держави.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter