Понеділок,
23 жовтня 2017
Наші спільноти

Нацбанк знову змінив валютні правила

НБУ дозволив банкам придбання та перерахування іноземної валюти для розміщення за межами України гарантійного депозиту.

фото НБУ
Нацбанк знову змінив валютні правила / фото НБУ

Національний банк України дозволив банкам і небанківським фінансовим установам здійснювати на підставі індивідуальної ліцензії НБУ придбання і перерахування іноземної валюти для розміщення за межами України гарантійного депозиту на рахунках міжнародних платіжних систем.

Нацбанк з початку року виявив понад 100 нелегальних обмінників

Про це повідомляється на сайті регулятора, з посиланням на відповідну постанову правління НБУ.

Згідно з повідомленням, раніше можливість переказу коштів для розміщення гарантійного депозиту для забезпечення транзакцій мали лише банківські установи-учасники міжнародних платіжних систем.

Крім того, НБУ уточнив порядок застосування винятків із заборони дострокового погашення кредитів, позик в іноземній валюті, отриманих резидентами від нерезидентів. Під такі виключення підпадають всі види платежів за визначеними кредитними договорами або договорами позики, тобто платежі за основною сумою з урахуванням процентів та інших платежів, установлених договором.

"Зазначені зміни сприятимуть забезпеченню належних умов для участі небанківських фінансових установ у міжнародних платіжних системах та подальшого розвитку економічних відносин в Україні. Разом з тим, вони не призведуть до додаткового тиску на валютному ринку", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, Національний банк оприлюднив для громадського обговорення пропозиції щодо законодавчих змін, необхідних для впровадження ліберальної моделі валютного регулювання в країні, які після обговорення будуть передані на розгляд Національної ради реформ.

За інформацією регулятора, низка кроків щодо лібералізації валютного регулювання можливий відразу після вступу в силу нового Закону "Про валюту", однак повна лібералізація можлива тільки після запровадження в Україні ефективного податкового законодавства.

На даний час на ринку продовжує діяти низка обмежень НБУ для громадян і бізнесу, включаючи обов'язковий продаж 50% валютної виручки, попереднє депонування гривні для купівлі валюти за заявками клієнтів та одноденний ліміт купівлі готівкової валюти фізособами в еквіваленті 150 тисяч гривень в день.

Теги: валютна лібералізація

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку