Власники "Терра Банку" напередодні його банкрутства виводили активи через Meinl Bank – Фонд гарантування

19:14, 07 листопада 2017
Фінанси
428 0

Фонд зазначив, що за цим фактом направив заяву в правоохоронні органи, які вже ведуть кримінальне провадження.

Ілюстрація REUTERS

Власники «Терра Банку» Руслан Циплаков і Сергій Клименко напередодні введення у фінустанові тимчасової адміністрації виводили з нього активи за допомогою «схемного» кредитування з придбанням «сміттєвих» цінних паперів і через операції з австрійським Meinl Bank.

Читайте такожЕксперт пояснив, як Клименко обвалив "Терра Банк"

Як повідомила прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, на коррахунку «Терра Банку» у Meinl Bank у день введення тимчасової адміністрації було 40 млн дол., проте ці кошти з відсотками були списані австрійським банком на початку вересня 2014 року у рахунок виконання зобов'язань і погашення боргу компанії-нерезидента, пов'язаної з колишніми власниками банку.

Фонд зазначив, що за цим фактом направив заяву в правоохоронні органи, які вже ведуть кримінальне провадження.

Також повідомляється, що незалежні оцінювачі оцінили активи банку у 136 млн грн, що в 33 рази нижче їх вартості згідно з бухгалтерською документацією фінустанови.

Як повідомляв УНІАН, Фонд гарантування вкладів фізосіб увів тимчасову адміністрацію в «Терра Банк» у серпні 2014 року. «Терра Банк» працював на ринку України з 1996 року. З грудня 2013 року його основним акціонером став голова наглядової ради Сергій Клименко, тоді як колишній власник Руслан Циплаков вийшов зі складу акціонерів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter