Україна не отримає від ЄС третій транш у 600 мільйонів євро - заява Єврокомісії

15:30, 01 грудня 2017
Фінанси
943 0

При цьому в Єврокомісії заявили, що готові розглянути питання про подальшу макрофінансову допомогу Україні за умови прискорення реформ.

Ілюстрація REUTERS

Європейський Союз не виплатить Україні останній транш макрофінансової допомоги на 600 млн євро в рамках затвердженої у 2015 році програми на 1,8 млрд євро, але готовий розглянути питання про подальшу підтримку нашої країни за умови прискорення реформ.

Читайте такожДоля траншу: у МВФ розповіли, що їх турбує в українській пенсійній реформі

«Чотири зобов'язання, пов'язані з третім і остаточним траншем цієї програми, у даний час не виконано. На цьому тлі Комісія не в змозі виплатити останній транш в рамках поточної програми», - наголошується в повідомленні на сайті Єврокомісії щодо програми макрофінансової допомоги ЄС для України на 1,8 млрд євро, затвердженої у квітні 2015 року, за якою наша країна вже отримала два транші на 1,2 млрд євро.

Як наголошується в повідомленні, на зустрічі в рамках саміту Східного партнерства у Брюсселі 24 листопада президент Петро Порошенко висловив голові Єврокомісії Жан-Клод Юнкер зацікавленість у новій програмі підтримки з боку ЄС. «З боку України посилення імпульсу реформ і протидія внутрішньому тиску для розвороту політики щодо важливих реформ матимуть вирішальне значення, особливо в найближчі місяці», - підкреслили в Єврокомісії.

При цьому в ЄК заявили про готовність оцінити актуальність макрофінансової допомоги і, в разі доцільності, запропонувати нову програму підтримки на початку 2018 року, проте наголосили на необхідності економічної оцінки потреби в зовнішньому фінансуванні і підготовки деталей пропозиції.

«Крім того, важливо забезпечити, щоб програма МВФ у країні залишалася на належному рівні. Будь-яка пропозиція повинна буде отримати схвалення Європейського парламенту і Ради ЄС відповідно до нормативної законодавчої практики», - йдеться в заяві.

У ЄК закликала Україну зберегти імпульс реформ у напрямках, де існує прогрес, і завершити заходи, які були виконані в рамках поточної програми.

Раніше президент України Петро Порошенко під час зустрічі з бізнесом у Києві заявив, що Єврокомісія ухвалила рішення про виділення Україні траншу макрофінансової допомоги обсягом 1,8 млрд євро, посилаючись на комюніке ЄК за підсумком переговорів під час саміту Східного партнерства.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter