"Маски-шоу стоп": закон про захист бізнесу від тиску силовиків набуде чинності 7 грудня

13:14, 06 грудня 2017
Фінанси
682 0

Закон передбачає відео - та аудіофіксацію прийняття рішень про обшук і безпосередньо самих обшуків, без яких здобуті докази не будуть братися до уваги судами.

Ілюстрація REUTERS

Урядовий закон про захист бізнесу від тиску з боку силових органів, який неофіційно називають «Маски-шоу стоп», опублікований в газеті «Голос України» і набуде чинності 7 грудня.

Читайте такожРада прийняла закон про спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій

Відповідно до опублікованого закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального судочинства та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування», норма щодо застосування під час судового розгляду відеозаписуючої техніки набирає чинності з 1 січня 2019 року.

Закон передбачає відео - та аудіофіксацію прийняття рішень про обшук і безпосередньо самих обшуків, без яких здобуті докази не будуть братися до уваги судами. Крім того, передбачається безперешкодний доступ адвокатів до процесу обшуку, заборону на вилучення оригіналів документів і серверів, на яких вони зберігаються, а також заборону силовим органам порушувати справу у разі, якщо за цією фабулою вона вже була закрита якоюсь силовою структурою.

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада 16 листопада ухвалила в цілому закон про захист бізнесу від тиску з боку силових органів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter