Бізнес погіршив оцінку інвестпривабливості України - індекс ЄБА

11:25, 19 грудня 2017
Фінанси
486 0

Результати індексу свідчать, що негативні настрої бізнесу нікуди не зникли і 58% підприємців не задоволені інвесткліматом в Україні.

Ілюстрація REUTERS

Індекс інвестиційної привабливості України, який складає Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА), що представляє інтереси понад 800 українських та іноземних підприємств, що працюють в Україні, у другому півріччі поточного року знизився порівняно з першим півріччям (3,15 бала) і склав 3,03 бали з 5 можливих.

Читайте такожВсе для бізнесу: Кабмін скасував понад 300 регуляторних актів

Про це йдеться у звіті ЄБА, сформований на основі опитування 78 керівників компаній-членів асоціації.

"Індекс інвестиційної привабливості України за версією топ-менеджерів членських компаній Європейської бізнес асоціації залишається в нейтральній площині... Результати індексу свідчать, що негативні настрої бізнесу нікуди не зникли", - наголошується в повідомленні асоціації.

Згідно з результатами дослідження, 58% бізнесменів не задоволені інвесткліматом в Україні, тоді як в першій половині року їх було 54%; привабливим бізнес-клімат вважають лише 11% респондентів.

Топ-проблемами, які потребують особливої уваги з боку влади, з точки зору бізнесу, є відсутність боротьби з корупцією, зростання її рівня, нестабільність валюти, інфляція, відсутність судової реформи, ринку праці, земельної реформи.

Довідка УНІАН. Індекс інвестиційної привабливості України за версією Європейської Бізнес Асоціації складається з 2008 року. Найменші значення індексу були зафіксовані в 2014-му і на початку 2015 року (у січні-лютого 2015 року він склав 2,51 бала), що багато в чому було пов'язано з політичною нестабільністю, економічним падінням і початком активних бойових дій на сході України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter