Життя без траншів МВФ: наступного року гривня може опуститися нижче 30 за долар

15:02, 19 грудня 2017
Фінанси
309 0

Якщо ж Україна продовжить співпрацю з МВФ, то курс гривні буде в межах 26-29 гривень/долар до кінця наступного року.

REUTERS

У разі, якщо Україна не відновить співпрацю з Міжнародним валютним фондом в 2018 році, курс гривні може опуститися нижче 30 гривень/долар. Про це в ході прес-конференції заявив президент Європейської Бізнес Асоціації Томаш Фіала.

Читайте такожНемає причин, є фактори: у Нацбанку пояснили, чому падає гривня

"Якщо до кінця 2 кварталу 2018 року і початку політичної кампанії не зможемо відновити співпрацю з Міжнародним валютним фондом, то можна забути про стабільність гривні. Резерви можуть почати істотно падати... Якщо співпраці з МВФ не буде, курс явно переступить позначку 30 гривень/долар, і де він зупинитися, важко передбачити", - сказав він.

За словами Фіали, якщо наша країна продовжить співпрацю з МВФ, то курс гривні буде в межах 26-29 гривень/долар до кінця наступного року.

"Навіть поточного роцку, коли ми отримали один транш від МВФ і політична кампанія ще не почалася, то у нас вже гривня девальвувала по відношенню до долара на 2,5%", - сказав експерт.

Ілюстрація REUTERS

Як повідомляв УНІАН, вартість покупки долара в київських обмінниках знизився до діапазону 28,2-28,4 гривні/долар, тоді як вартість долара 18 грудня становила до 28,8 гривні/долар.

За оцінками експертів, поточна девальвація гривні була прогнозована і пов'язана з зростанням бюджетних платежів в кінці року.

Читайте такожДанилюк сподівається отримати більше траншів від МВФ, ніж прогнозує Нацбанк

14 грудня представник МВФ Вільям Мюррей заявив, що Міжнародний валютний фонд поки не запланував місію в Україну для перегляду програми співпраці і подальшого виділення кредитного траншу, оскільки не всі умови завершення перегляду виконані українською стороною.

Того ж дня заступник голови Національного банку України Олег Чурий заявив, що регулятор очікує на приїзд чергової місії МВФ для завершення перегляду програми співробітництва в січні 2018 року і розраховує в 2018 року отримати два транші кредиту в рамках програми з Міжнародним валютним фондом на суму 3,5 мільярда доларів. При цьому Нацбанк очікує отримання наступного траншу у другому кварталі 2018 року.

МВФ у березні 2015 року схвалив чотирирічну програму кредитування економіки України EFF на 17,5 мільярда доларів. В рамках цієї програми наша країна отримала від Фонду чотири кредитні транші на загальну суму 8,7 мільярда доларів.

Виділення чергового траншу Фонду очікувалося у вересні, проте Україна не виконала обов'язкові умови перегляду програми, що включають прийняття законів про пенсійну реформу і приватизації, а також про антикорупційне суді. МВФ досі оцінює прийняту Верховною Радою пенсійну реформу на предмет наявності стимулів для більш пізнього виходу на пенсію.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter