Економіст назвав найбільш серйозні помилки Кабміну у році, що минає

18:14, 27 грудня 2017
Фінанси
1090 0

Уряд допустив зашкалювання економічного популізму з соцвиплатами.

На думку Новака, уряд допустив зашкалювання економічного популізму / фото УНІАН

Голова Комітету економістів України, кандидат економічних наук Андрій Новак заявив, що в 2017 році Кабінет міністрів здійснив ряд найбільш кричущих помилок, зокрема, схвалив структурно неякісний державний бюджет-2018.

Через такоий документ країна не отримала мільярд доларів чергового траншу МВФ і пов'язані з ним 600 млн євро траншу ЄС, розповів він на чаті в "Главреді".

"Найбільш кричущі помилки уряду — це:... зашкалювання економічного популізму із соціальними виплатами, що вже призвело до удвічі більш високим темпам інфляції, ніж планувалося на 2017 рік, і продовження девальвації гривні також в більш високих темпах, ніж закладалося в бюджет на цей рік", — зазначив експерт.

За його словами, неправильним кроком було заморожування видачі ліцензій газо - і нафтовидобувних як приватним компаніям, так і компаніям-розробникам кар'єрів різних ресурсів.

"... провал пенсійної реформи, яка звелася лише до змін умов виходу на пенсію і змін умов нарахування пенсії, а пенсійна система як була однорівневою солідарною, так і залишилася такою ж за фактом... відсутність податкової реформи, митної, адміністративно-господарської та реформи системи державного управління", — гість назвав ще дві помилки уряду.

Також економіст вважає помилковим нівелювання реформи децентралізації, "яка звелася лише до зміни адміністративних меж громад (ВІДГ — об'єднані територіальні громади — Ред.), надання місцевої влади більших повноважень, але при відсутності збільшення власних доходів".

"... структура дохідної частини зведеного бюджету залишилася незмінною: як і раніше, 80% доходів (податків) надходить безпосередньо в центральний бюджет, і лише 20% доходів (податків) залишаються всім місцевим бюджетам разом узятим, а потім фактично в ручному режимі з центрального бюджету роздаються гроші на місця. Така система міжбюджетних відносин функціонує всі роки незалежності, а це — головне, що потрібно змінити відповідною бюджетною реформою", — пояснив співрозмовник.

Раніше Андрій Новак говорив, що президенту Петру Порошенко вигідна Валерія Гонтарєва на посаді голови Національного банку України, оскільки вона може усувати конкурентів банку глави держави.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter