Мінфін може виключити Естонію та Латвію зі списку офшорних країн

11:50, 19 січня 2018
Фінанси
175 0

Внесення Естонії та Латвії в офшорного списку України пов'язано з введенням в цих країнах податку на виведений капітал замість податку на прибуток.

Ілюстрація REUTERS

Міністерство фінансів України розглядає можливість виключення Естонії і Латвії з переліку держав, операції з резидентами яких визнаються контрольованими для цілей трансфертного ціноутворення. Про це в ході Години запитань до уряду у Верховній Раді повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк.

Читайте такожМайже дві третини експортних операцій в Україні проходять через офшори - ДФС

За словами міністра, зазначені європейські країни потрапили до цього списку у зв'язку з тим, що в них податок на прибуток становить 0%, оскільки був замінений податком на виведений капітал.

"Це пов'язано з тим, що в цих країнах запроваджено механізм податку на виведений капітал. Мінфін шукатиме можливості вирішити цю проблему, і ми на контакті, як з посольствами, так з фінансовими відомствами цих країн", - сказав Данилюк.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці грудня 2017 року Кабінет міністрів розширив перелік держав, операції з резидентами яких визнаються контрольованими для цілей трансфертного ціноутворення.

До переліку держав додані наступні країни: Гваделупа, Гватемала, Французька Гвіана, Співдружність Домінікани, Домініканська Республіка, Естонія, Іран, Куба, Лаос, Латвія, Ліван, Маврикій, Мальта, Марокко, Монако, ОАЕ, Сінгапур, Грузія та Угорщина.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter