Реформа ДФС Данилюка призвела б до колапсу фінансової системи України – нардеп

12:12, 24 січня 2018
Фінанси
360 0

Зазначається, що мінфінівська «реформа» створила б додаткові проблеми для бізнесу.

Олександр Данилюк / REUTERS

Реорганізація Державної фіскальної служби, на якій продовжує наполягати міністр фінансів Олександр Данилюк, призведе до колапсу фінансової системи України. Про це заявив член комітету парламенту з питань податкової та митної політики Андрій Антонищак. Коментар нардепа наводить «Деловая столица» у статті «Утопія чи диверсія: куди Данилюк веде Фіскальну службу».

«Я дуже вдячний Кабміну і прем'єру за те, що їм вистачило мужності і здорового глузду скасувати цю так звану «реформу Данилюка». Вона б завалила повністю й нашу роботу, і податкової та митної служб. Я переконаний, що це призвело б до колапсу у фінансовій системі країни. Ви собі можете уявити, в Києві була б одна юридична особа, і будь-який наказ, найменший, який зараз підписує начальник митниці або його заступник, довелося б проганяти через Київ. Це колапс, диверсія, а не реформа», - вважає Антонищак.

Член комітету ВР з питань податкової та митної політики Тетяна Острикова зазначає, що мінфінівська «реформа» створила б додаткові проблеми для бізнесу. При всій своїй безглуздості як антикорупційного заходу «реформа Данилюка» викличе величезний управлінський хаос.

Читайте такожДанилюк вимагатиме звільнити Насірова з посади голови ДФС

«Бізнесу, який з чимось не згоден, доведеться звертатися до Києва, при цьому, перебуваючи на кордоні! Оскільки начальник митниці буде один, і він буде перебувати в столиці. А суди? Оспорювання митних протоколів відбуваються, згідно з Митним кодексом, за місцезнаходженням митного органу. Відповідно, якщо ви проживаєте у Львові чи Чернівцях, вам довелося б звертатися в єдиний суд, який розташований у Києві. Наслідки можемо собі уявити», - говорить Острикова.

На її думку, підхід Мінфіну може застосовуватися лише до таких органів, як регулятори, наприклад, до Національного банку, Комісії з цінних паперів, НКРЕКП, оскільки «регулювання повинні йти з центру і бути однаковими по всій країні».

«Але брати й бездумно робити кальку з регулятора і переносити її на реформу ДФС не можна. Не потрібно міністру фінансів створювати якісь теорії змови, в якій нібито він такий борець за справедливість, а всі навколо хочуть підрізати йому крила. Я особисто їздила до Вашингтона, МВФ, пояснювати, чому такий підхід неприпустимий», - розповідає Острикова.

Обурює депутатів не тільки модель ДФС, запропонована Данилюком, але й обраний ним шлях «реформування». Мінфін планував реорганізувати службу рішенням Кабміну, а депутатам і ДФС залишити турботу із корегування законодавчої бази. А це якраз внесення змін до порядку 40 законодавчих актів.

Нагадаємо, на засіданні Кабінету міністрів 11 січня 2018 року було прийнято рішення про скасування постанов від 29 березня і 19 липня 2017 року, які передбачали створення Міжрегіональної митниці й головного Міжрегіонального управління ДФС. Незважаючи на рішення Кабміну, міністр фінансів Олександр Данилюк продовжує наполягати на необхідності реорганізації ДФС на основі запропонованої міністерством моделі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter