У Давосі знайшли альтернативу показнику ВВП

13:44, 26 січня 2018
Фінанси
512 0
Иллюстрация REUTERS

На Всесвітньому економічному форумі в Давосі розповіли про альтернативну систему оцінки економічного розвитку країн - сучасному аналогу валового внутрішнього продукту (ВВП), повідомляє Meduza.

Систему оцінки назвали індекс інклюзивного розвитку (Inclusive Development Index).

Читайте такожЗамети в один метр: напередодні економічного форуму Давос завалило снігом (фото, відео)

За задумом ВЕФ, він має "інформувати суспільство і допомагати сталому та інклюзивному економічному розвитку". Цей показник враховує не лише ВВП, а ще 11 параметрів, щоб більш повно відображати реальний стан справ в країні.

Всього в індексі 12 показників, які розділені на три групи:

Зростання і розвиток: ВВП на душу населення, ВВП на одного працівника, очікувана тривалість життя, зайнятість населення.

Інклюзивність: коефіцієнт розшарування суспільства за доходами, рівень бідності, коефіцієнт розшарування суспільства за розподілом багатства, медіанний дохід.

Наступність поколінь і стійкість розвитку: скориговані чисті заощадження, парникова інтенсивність ВВП, державний борг, коефіцієнт демографічного навантаження.

З усіх цих показників складаються спочатку групові індекси, а потім виходить підсумковий - їх середнє арифметичне.

За підрахунками ВВП і індексу інклюзивного розвитку - в лідерах залишається Норвегія, Люксембург і Швейцарія. Але, наприклад, Ісландія, яка за ВВП лише 12-а, вирвалася на друге місце по інклюзивності.

Є несподівані лідери й серед країн, що розвиваються. Азербайджан (26-й по ВВП) виявився на третьому місці. Перші рядки в обох випадках залишилися за європейськими країнами: Литва, Угорщина та Латвія.

Відмінності також є у США. Америка знаходиться на 23-му місці з 30 по інклюзивності серед розвинених країн. Такий результат пояснюється короткою тривалістю життя, високою бідністю, дуже високим ступенем нерівності та розміром держборгу.

Зазначається, що новий індекс потрібен, щоб показати, як оманливо може виглядати успіх, вимірюваний тільки за виробничою потужністю держави.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter