Нацбанк проведе спецаукціон із продажу доларів

14:15, 29 січня 2010
Фінанси
1 0

Третього лютого

Національний банк України 3 лютого проведе спеціальний аукціон із продажу доларів США. Про це повідомляється на сайті Нацбанку.

Згідно з повідомленням, загальна сума купівлі іноземної валюти не може перевищувати 50 тис. дол. за календарний місяць по одній кредитній угоді.

Мінімальна сума заявки – 10 тис. дол. При цьому не використану за призначенням валюту в сумі більше 1 тис. дол. комерційний банк зобов`язаний продати Нацбанку. Залишок валюти в сумі до 1 тис. дол. може бути використаний банком на інші цілі.

Банкам дозволяється купувати валюту для дострокового погашення клієнтами заборгованості за кредитними договорами.

Як повідомляв УНІАН, з 27 лютого 2009 року Нацбанк України почав проводити цільові валютні аукціони для задоволення потреб позичальників – фізичних осіб з метою погашення ними заборгованості за кредитами, взятими у валюті.

Банки повинні забезпечити продаж клієнтам іноземної валюти, купленої на валютному аукціоні Національного банку України, за курсом, який не може перевищувати курс аукціону плюс 0,2% суми придбання на сплату пенсійного збору.

Операції з погашення заборгованості клієнтів за кредитами через поточні рахунки, відкриття поточних рахунків клієнтам і проведення розрахункових операцій для забезпечення процедури погашення заборгованості клієнтів за кредитними договорами за рахунок іноземної валюти, купленої на валютному аукціоні, здійснюються виключно на безкоштовній основі.

Згодом Нацбанк почав продавати валюту й фізичним особам – резидентам – суб`єктам підприємницької діяльності.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter