Середа,
23 серпня 2017
Наші спільноти

Теруправління НБУ уповноважені змінювати ставки

Договорів рефінансування комбанків...

Національний банк України уповноважив свої регіональні підрозділи вносити зміни до договорів рефінансування комерційних банків щодо розміру процентної ставки.

Це передбачено постановою Нацбанку №170 від 7 квітня 2010 року, текст якої має в своєму розпорядженні УНІАН.

Згідно з документом, теруправління НБУ мають право «вносити зміни до діючих кредитних договорів і договорів застави (іпотеки) в частині зміни розміру процентної ставки за кредитом на підставі підписаного головою правління (ради директорів) банку, засвідченого відбитком печатки банку й зареєстрованого в банку клопотання, поданого банком» відповідно до діючої нормативної бази.

Як повідомляв УНІАН, у лютому ц.р. набула чинності постанова Нацбанку №47, якою було затверджено положення про видачу Нацбанком стабілізаційного кредиту (рефінансування), який надається банку для підтримки ліквідності в разі реальної загрози стабільності його роботи.

Згідно з положенням, процентна ставка за кредитом є змінною, базується на обліковій ставці НБУ й залежить від класу банку та категорії забезпечення. Банк має право клопотати як з приводу подовження терміну договору, так і з приводу зміни облікової ставки.

Довідка УНІАН. Національний банк України в січні-березні 2010 року провів операції з рефінансування банків на суму 3,4 млрд. грн.

У 2009 році обсяг виданих НБУ кредитів комерційним банкам та іншим позичальникам збільшився на 22% і на 1 січня 2010 року становив 74,025 млрд. грн.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку