Теруправління НБУ уповноважені змінювати ставки

18:01, 14 квітня 2010
0 0

Договорів рефінансування комбанків...

Національний банк України уповноважив свої регіональні підрозділи вносити зміни до договорів рефінансування комерційних банків щодо розміру процентної ставки.

Це передбачено постановою Нацбанку №170 від 7 квітня 2010 року, текст якої має в своєму розпорядженні УНІАН.

Згідно з документом, теруправління НБУ мають право «вносити зміни до діючих кредитних договорів і договорів застави (іпотеки) в частині зміни розміру процентної ставки за кредитом на підставі підписаного головою правління (ради директорів) банку, засвідченого відбитком печатки банку й зареєстрованого в банку клопотання, поданого банком» відповідно до діючої нормативної бази.

Як повідомляв УНІАН, у лютому ц.р. набула чинності постанова Нацбанку №47, якою було затверджено положення про видачу Нацбанком стабілізаційного кредиту (рефінансування), який надається банку для підтримки ліквідності в разі реальної загрози стабільності його роботи.

Згідно з положенням, процентна ставка за кредитом є змінною, базується на обліковій ставці НБУ й залежить від класу банку та категорії забезпечення. Банк має право клопотати як з приводу подовження терміну договору, так і з приводу зміни облікової ставки.

Довідка УНІАН. Національний банк України в січні-березні 2010 року провів операції з рефінансування банків на суму 3,4 млрд. грн.

У 2009 році обсяг виданих НБУ кредитів комерційним банкам та іншим позичальникам збільшився на 22% і на 1 січня 2010 року становив 74,025 млрд. грн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter