Четвер,
24 серпня 2017
Наші спільноти

Відмова НБУ позбавляє банки інструменту управління ліквідністю

Лист УКБС

Відмова Національного банку України (НБУ) від розміщення депозитних сертифікатів на більш тривалі терміни позбавляє банки інструменту управління ліквідністю.

Про це йдеться в листі Українського кредитово-банківського союзу (УКБС), направленому комбанкам, текст якого має в своєму розпорядженні УНІАН.

«Починаючи з 8 червня 2010 року, НБУ різко змінив свою політику і відмовився від розміщення привабливих для банків депозитних сертифікатів з тривалішими термінами погашення, запропонувавши лише терміни 2 і 14 днів за неадекватно низькими процентними ставками ( 2 дні - 0,3%, 14 днів - 3%)», - йдеться у листі.

У зв`язку з цим в УКБС вважають, що дії НБУ позбавляють банки інструменту управління надмірною короткостроковою ліквідністю, оскільки можливості кредитування банками економіки обмежені відсутністю кредитоспроможних позичальників і довгострокових ресурсів.

В УКБС нагадують, що до недавнього часу НБУ щодня котирував депозитні сертифікати на найкоротші терміни (декілька днів, один-два тижні) і додавав більш довгострокові котирування (один, два, три місяці). При цьому процентні ставки розміщення були адекватними і ринковими (1 місяць - 7%, 2 місяці - 8%, 3 місяці - 9%).

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку