Тігіпко вважає, що було б добре ввести податок на розкіш до виборів

16:53, 25 вересня 2012
0 0

Законопроект про податок на розкіш необхідно прийняти під час роботи Верховної Ради цього скликання, тобто до кінця жовтня 2012 року.

Про це заявив віце-прем`єр-міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко у вівторок в ефірі Радіо Свобода, повідомляє прес-служба С.Тігіпка.

«Зараз потрібно консолідувати зусилля парламентаріїв і прийняти цей закон. Про це говорив Президент, і ми наполягаємо, щоб цей законопроект був прийнятий, - сказав С.Тігіпко. - Якщо він не буде прийнятий, це зашкодить не стільки доходам бюджету, скільки соціальній справедливості в країні. Багаті повинні поділитися з бідними, особливо коли ситуація в економіці - а ми бачимо, що відбувається у світі, - загострюється».

За словами С.Тігіпка, надходження до бюджету від податку на розкіш можуть бути додатково спрямовані на фінансування державних соціальних програм. Він зазначив, що прийняття законопроекту дозволить підвищити надходження до бюджету в наступному році.

Крім того, віце-прем`єр наголосив на необхідності прийняття законопроекту про оподаткування коштів, які йдуть в офшорні зони.

Як повідомляв УНІАН, 5 червня 2012 Кабінет міністрів подав до Верховної Ради законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування багатства і предметів розкоші» (№ 10558), згідно з яким пропонується оподатковувати квартири загальною площею понад 200 кв. м за ставкою 2% мінімальної зарплати за 1 кв. м (розмір мінімальної заробітної плати на сьогоднішній день становить 1102 грн), іншу нерухомість великих площ, автомобілі, судна, літаки і вертольоти, ювелірні вироби тощо.

Як зазначає кандидат юридичних наук Данило Гетманцев, даний законопроект в цілому був негативно сприйнятий вітчизняними експертами.

Новий податок ігнорує позитивний досвід усіх без винятку розвинених країн, де базою оподаткування є звичайна, ринкова, податкова, реєстраційна або будь-яка інша, але все-таки економічна, вартість нерухомості, замінюючи її квадратним метром - одиницею абсолютно неадекватною економічній суті податку, вважає він. «Адже квадратний метр у різних регіонах країни і навіть у межах одного міста може мати відмінну економічну цінність і, отже, повинен накладати різні податкові зобов`язання», - зазначає Д.Гетманцев. Для прикладу, у Великобританії податок на нерухомість нараховується у фіксованій сумі щодо базової ставки оподаткування, яка становить 1354 фунти на рік. Нерухомість поділяється на 9 категорій залежно від податкової оцінки об`єктів, яка переглядається кожні 5 років.

Крім того, «обійти» податок на розкіш громадяни зможуть за допомогою механізму юридичних осіб, «яких Кабінет міністрів не бачить у складі платників».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter