Понеділок,
21 серпня 2017
Наші спільноти

Тиск на золотовалютні резерви НБУ негативно вплине на курс гривні - експерти

При відсутності можливості розміщувати єврооблігації тиск на золотовалютні резерви Нацбанку посилиться.

Інтервенції НБУ на підтримку гривні мали тиск на резерви
Інтервенції НБУ на підтримку гривні мали тиск на резерви

Тиск на золотовалютні резерви Національного банку України в лютому посилиться, що матиме негативний вплив на курс національної валюти, вважають аналітики інвестиційної компанії Eavex Capital.

За інформацією компанії, витрати на обслуговування зобов'язань уряду у валюті в лютому мають становити приблизно 450 млн дол.

“В умовах відсутності можливості розміщувати єврооблігації тиск на золотовалютні резерви НБУ посилиться, що негативно позначатиметься на курсі національної валюти”, - йдеться в звіті компанії, текст якого має в своєму розпорядженні УНІАН.

Нацбанк спробує утримати курс гривні не вище 8,5 грн/дол. - експертиАналітики компанії зазначають, що якщо уряду в лютому вдасться отримати транш у 2 млрд дол. у рамках домовленостей з Росією, то курс гривні може зміцнитися до 8,50 грн/дол. із нинішніх 8,80 грн/дол.

За прогнозами “УкрСиббанку”, золотовалютні резерви Нацбанку за січень скоротилися до 18,5 млрд грн.

“Резерви НБУ в січні, за нашими оцінками, впадуть до 18,5 млрд дол.”, - йдеться в аналітичному звіті «УкрСиббанку», розміщеному в системі TRDATA.

За підрахунками банку, основний тиск на резерви в січні мали інтервенції Нацбанку на підтримку курсу гривні на загальну суму близько 1 млрд дол. і погашення боргу перед МВФ у розмірі 600 млн дол.

«Тоді як монетарна влада демонструє готовність зупинити будь-яку глибоку девальвацію гривні, ми як і раніше обережно ставимося до перспектив національної валюти», - йдеться в звіті банку.

Експерти «УкрСиббанку» зазначають, що будь-який помітний спад курсу гривні сприятиме подальшому зростанню попиту на валюту й це змусить Нацбанк знову виходити на ринок з інтервенціями, чинячи тиск на резерви.

Як повідомляв УНІАН, золотовалютні резерви Національного банку України на 1 січня 2014 року становили 20,416 млрд дол., що на 8,53%, або на 1,604 млрд дол., більше показника на 1 грудня 2013 року (18,812 млрд дол.).

За інформацією НБУ, з початку 2013 року золотовалютні резерви НБУ знизилися на 16,83%, або на 4,130 млрд дол.

У вівторок, 4 лютого, на міжбанківському валютному ринку України котирування гривні щодо долара на 12:00 знизилися до 8,8300/8,8450 грн/дол. проти 8,7600/8,8000 грн/дол. на відкритті торгів.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку