Вівторок,
22 серпня 2017
Наші спільноти

Банкіри розповіли про найближчі перспективи гривні

Підвищення офіційного курсу долара позитивно позначиться на економіці країни і на держбюджеті, переконані фінансисти. Вони розповіли про подальшу долю гривні.

Главное, чего опасаются финансисты,что центробанк закрепит официальный курс на новой отметке
Головне, чого фінансисти побоюються,що центробанк закріпить офіційний курс на новій позначці

«Підвищення офіційного курсу гривні, і наближення його до реальних котирувань на безготівковому ринку, позитивно позначитися на держбюджеті. Завдяки зростанню обсягу валютної виручки, збільшиться база оподаткування», - запевнив перший заступник голови правління, член правління UniCredit Bank Сергій Маноха, пишуть "Вести".

Головне, чого побоюються фінансисти, того, що центробанк закріпить офіційний курс на новій позначці, і той знову надовго стане нерухомим. На 7 лютого його встановили на рівні 8,7 грн/$ після того, як більше півтора років він простояв на рівні 7,99 грн/$.

«Це історичне рішення - Нацбанк нарешті усунув подвійність валютного курсу. Ринковий і офіційний курс стали єдиними. Головне тепер, щоб новий рівень не забетонували на роки. А щоб він рухався слідом за коливаннями на міжбанку, і в понеділок-вівторок ми вже побачили нові значення офіційного курсу», - підкреслив старший радник Альфа-Банку (Україна), голова ради Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Роман Шпек.

Директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова заявила, що відтепер офіційний курс гривні до долара стане змінюватися щодня. А найголовніше - він буде відповідати поточним реаліям безготівкового валютного ринку.

Експерти впевнені, що зміна офіційного курсу назріла давно, рівно як і обмеження з купівлі-продажу валюти на міжбанку.

«Курс, що склався на валютному ринку, відображає ситуацію в економіці країни, і економіці світу в цілому. Обмеження програми кількісного пом'якшення Федеральною резервною системою США (її обсяг скоротили відразу на $10 млрд, до $75 млрд - Авт.) і зменшення припливу доларової маси, серйозний тиск випробували валюти країн, що розвиваються. Курс ліри просів на 15%, рубль - на 9%. Ми постраждали за сусідами, і теж відчули тиск на курс своєї національної валюти. І те, що сьогодні зробив Нацбанк, потрібно було робити набагато раніше - 2-3 місяці тому. Вплинули на ситуацію та політичні події», - пояснив голова правління Приватбанку Олександр Дубілет.

Фінансисти впевнені, що офіційний і безготівковий курс гривні ще відкотяться.

«Ми побачили в офіційному курсі 8,7 грн/$ поточні реалії економіки, він відображає і нинішній стан торгового балансу. Хоча реальний курс гривня-долар, з моєї точки зору, має бути нижче позначки 8,7 грн/$. І відкат назад неминучий. Звичайно, до 8,0 грн/$ ми не повернемося, але все ж гривня зміцниться», - упевнений голова правління банку «Надра» Дмитро Зіньков.

Курсові зміни експерти очікують уже в понеділок.

«Завтра курс можуть відкоригувати до 8,54-8,55 грн/$ - це буде відображати реальну ситуацію на валютному ринку. Це 20-30 копійок менше, ніж було зовсім недавно», - зазначив голова правління Укргазбанку Сергій Мамедов.

Нагадаємо, що постанова НБУ №49 ускладнює процедуру купівлі безготівкової валюти: банки більше не можуть в один і той же день завести гривню на рахунок і купити за неї безготівкову валюту. Покупку долара дозволяється здійснювати лише на шостий день після того, як банк відправить гривню. Такий механізм уповільнює збільшення зростання на валюту на міжбанку, і уповільнює швидкість проходження платежів.

Також новий документ Нацбанку тимчасово забороняє покупку на міжбанку валюти з трьох причин: для дострокового погашення іноземним кредиторам валютних кредитів і фінансової допомоги, для часткового покриття резервів страхових компаній та для здійснення іноземних інвестицій українськими компаніями.

Найголовніше ж - банкам забороняється купувати валюту для громадян більш ніж на 50 тис. грн, якщо вона після цього буде перераховуватися за кордон. З цього правила буде лише кілька винятків: обмеження не торкнеться закордонних платежів за навчання, лікування, похорон, судові витрати, пенсій і соцплатежів.

Всі ці заходи дозволять різко скоротити виведення капіталу з України, що почався з-за політичної нестабільності ще в кінці 2013 року.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку