Неділя,
20 серпня 2017
Наші спільноти

Українцям час звикати до постійних змін курсу гривні - аналітик

Національний банк України переходить до політики плаваючого курсу гривні, тому українцям треба готуватися до серйозних змін у роботі валютного ринку.

Обменный курс гривны будет постоянно, и порой довольно ощутимо, меняться от одного дня к другому, считает аналитик, Reuters
Обмінний курс гривні буде постійно, і часом досить відчутно, змінюватися від одного дня до іншого, вважає аналітик, Reuters

Таку думку висловив фінансовий аналітик Мар'ян Заблоцький.

Він зазначив, що відмовившись від фіксованого курсу долара, НБУ не тільки заощадить свої резерви, але і виконає одну з ключових вимог Міжнародного валютного фонду. Фінансист проаналізував наслідки нової валютної політики НБУ.

«Обмінний курс гривні буде постійно, і часом досить відчутно, змінюватися від одного дня до іншого. Тому перед купівлею валюти або її продажем слід перевірити, який обмінний курс склався на міжбанківському ринку протягом дня. Справа в тому, що курс готівкової валюти в обмінниках встановлюється за результатами обмінного курсу, що склався в попередній день на міжбанківському ринку. Протягом дня банкам заборонено змінювати готівковий курс в касах банків. Тому цілком імовірна ситуація, коли, наприклад, за день долар на міжбанку істотно подорожчав, тому завтра готівкові долари можна буде продати в касі за більш вигідним курсом», - пояснив Заблоцький.

Він прогнозує, що ціни на валюту в різних банках також будуть істотно відрізнятися, оскільки вартість долара в касі встановлюється на основі курсових очікувань та прогнозів окремих працівників банків, що вносить «людський фактор» в курсоутворення. Також на думку аналітика, істотно збільшиться різниця між курсами купівлі та продажу валют, оскільки в неї банки будуть закладати власні ризики.

Банкіри розповіли про найближчі перспективи гривні

«Раніше різниця між ціною купівлі та продажу доларів була символічною, переважно всього 0,5 %. В майбутньому ця різниця зросте приблизно в чотири рази до 2%. Банки не будуть знати завтрашній курс, тому при операціях з населенням будуть себе перестраховувати і ставити більш широкий діапазон на покупку та продаж валюти», - вважає Заблоцький.

Нові реалії валютного ринку, на думку аналітика, будуть сприяти відмови українців від зберігання заощаджень у валюті, що сприятиме дедоларизації економіки. Фінансист зазначив, посилаючись на досвід зарубіжних країн, де існує значний спред між курсами покупки і продажу, така ситуація знижує мотивацію людей купувати валюту для зберігання заощаджень.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку