Міндоходів хоче звільнити від податку безкоштовну передачу машин держорганам і дитбудинкам

16:35, 17 лютого 2014
Фінанси
0 0

Міністерство доходів і зборів України розробило проект закону про внесення змін до Податкового кодексу в частині звільнення від оподаткування.

Миндоходов хочет освободить от налога бесплатную передачу машин госорганам и детским домам

 Міністерство доходів і зборів України розробило проект закону про внесення змін до Податкового кодексу в частині звільнення від оподаткування (акцизного збору, збору за первинну реєстрацію транспортного засобу та утилізаційного збору) операцій з безплатної передачі транспортного засобу у володіння і користування державним органам, бюджетним організаціям, а також дитячим будинкам, багатодітним сім'ям та інвалідам.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Міндоходів, відповідний проект закону оприлюднено на сайті міністерства і пропонується для громадського обговорення.

«Ухвалення закону забезпечить громадянам, дитячим установам, а також інвалідам реалізувати повною мірою права на безкоштовне отримання транспортного засобу від держави, оскільки позбавить їх від обов'язкової сплати податків на загальних підставах», - підкреслили в міністерстві, додавши, що на поточний момент безкоштовна передача транспортних засобів оподатковується всіма податками і зборами, крім податку на додану вартість.

Водночас у прес-службі підкреслили, що йдеться про передачу транспортних засобів, які перейшли у власність держави. «За статистикою, більшість таких транспортних засобів - це автомобілі з терміном служби понад 5 років. Розмір податків і зборів на них перевищує їх ринкову вартість, що не дозволяє їх реалізувати, - пояснили у Міндоходів . - Тому безкоштовна передача таких транспортних засобів державним установам - це логічний крок, який сприятиме обмеженню ввезення на територію України автомобілів, які вже були в користуванні».

Як наголошується у пояснювальній записці до законопроекту, ухвалення документа не сприятиме збільшенню надходжень до бюджету або цільових фондів . Водночас Міндоходів не наводить розрахунки бюджетних втрат у разі ухвалення законопроекту та реалізації його норм.

За даними ЗМІ, у 2012 році утримання і оновлення автопарку Адміністрації Президента та Кабінету міністрів становило близько 30 млн грн. Ще 20 млн грн становили витрати на утримання та оновлення автопарку Верховної Ради України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter