Кабмін призначив відповідальних за податкову і митну політику

14:48, 12 березня 2014
Фінанси
0 0

Уряд також сформувало ліквідаційну комісію з Міндоходів.

Кабмин принял решение о создании ликвидационной комиссии Министерства доходов и сборов

Кабінет міністрів України сформував ліквідаційну комісію щодо Міністерства доходів і зборів України й призначив відповідальних за проведення податкової та митної політики в рамках проведення ліквідаційних процедур і формування нових структур – Державної податкової і Державної митної служб. Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу в Кабміні заявив міністр Кабінету міністрів Остап Семерак.

«Кабмін ухвалив рішення про створення ліквідаційної комісії Міністерства доходів і зборів. Були призначені люди – заступники міністра ліквідованого міністерства й керівники комісії. Їм доручено в двотижневий термін підготувати всі необхідні документи», - сказав міністр.

За його словами, йдеться про положення про Державну податкову службу й Державну митну службу, а також про штатний розклад двох структур. «Протягом двох тижнів призначені люди повинні винести на розгляд уряду й прийняти підготовлені документи для того, щоб функції з адміністрування податків і зборів, які сьогодні ще залишаються за ліквідованим Міністерством доходів і зборів, були переведені на новостворені організації», - відзначив Семерак.

За словами Семерака, в керівництво ліквідаційної комісії призначені Ігор Білоус, Віталій Науменко і Володимир Хоменко. «Ігор Білоус призначений головою ліквідаційної комісії – першим заступником міністра доходів і зборів. Він займатиметься податковою службою. Віталій Науменко призначений заступником голови ліквідаційної комісії – заступником міністра доходів і зборів. Він займатиметься митницею. Володимир Хоменко призначений заступником голови ліквідаційної комісії – заступником міністра доходів і зборів, якому доручено підготувати необхідні документи для створення служби фінансових розслідувань на базі всіх підрозділів, що розкидані по органах виконавчої влади й здійснювали розслідування в економічній сфері», - пояснив Семерак.

За словами міністра, і Науменко, і Білоус отримали максимальний термін - два тижні, щоб підготувати документи. «Після ухвалення положень новостворених служб, затвердження штатного розкладу будуть прийняті остаточні (кадрові - УНІАН) призначення. Це рішення (про можливе призначення Білоуса і Науменка головами Державної податкової служби й Державної митної служби - УНІАН) за два тижні прийматиме Кабінет міністрів», - сказав Семерак.

При цьому він зазначив, що рішення призначати в податкову й митну сфери людей, які не мали досвіду чиновницької роботи, було ухвалено урядом і особисто прем'єр-міністром. «Таке було рішення уряду й прем'єр-міністра про те, щоб це були люди не з системи, щоб вони побудували нову й прозору службу, яка займатиметься податками та митницею», - підкреслив Семерак.

Раніше джерело в Кабінеті міністрів повідомило УНІАН, що інвестиційний банкір Ігор Білоус призначений головою Державної податкової служби України.

Як повідомляв УНІАН, 3 березня Кабінет міністрів України ухвалив рішення ліквідувати Міністерство доходів і зборів України, підпорядкувавши утворені на базі міністерства державну податкову й митну служби Міністерству фінансів України. Рішення про ліквідацію міністерства озвучувалося до призначення нових міністрів за пропозицією народного депутата України Сергія Міщенка.

Міністерство доходів і зборів України було створено за указом Президента України Віктора Януковича в грудні 2012 року. Міністром доходів і зборів був тоді ж призначений колишній голова Державної податкової служби України Олександр Клименко. До складу Міндоходів увійшли Державна податкова служба, Державна митна служба, а також податкова міліція. Крім того, Міндоходів було передано функцію адміністрування єдиного соціального внеску, яку до жовтня 2013 року виконували органи Пенсійного фонду України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter