Четвер,
24 серпня 2017
Наші спільноти

НБУ розширив підстави для віднесення банків до проблемних

Національний банк України розширив перелік критеріїв, відповідно до яких регулятор має право віднести банк до категорії проблемних.

НБУ расширил критерии проблемных банков / Фото УНИАН
НБУ розширив критерії проблемних банків / Фото УНІАН

Відповідні правки внесено постановою правління НБУ № 331 до Положення про застосування НБУ заходів впливу за порушення банківського законодавства.

Згідно з постановою, одним з критеріїв віднесення банків до категорії проблемних стало невиконання банком вимог законодавства щодо розкриття інформації про власників значної частини акцій фінустанови.

Крім того, критеріями для віднесення банку до категорії проблемних є набрання законної сили обвинувального вироку щодо дій у фінансовій сфері контролерів і керівників банку, а також невиконання розпорядження НБУ про усунення з посади посадовця банку або заборони власникові банку голосувати на зборах в обсязі його акцій.

Банк також може потрапити до категорії проблемних у разі конфлікту інтересів банку, про що свідчить наявність інформації про будь-який вид відносин, що суперечить інтересам банку, а також відсутність згоди і наявність суперечностей, що загрожують інтересам вкладників і кредиторів, між органами управління та акціонерами банку, які негативно впливають на його ефективне управління.

НБУ дасть Фонду гарантування вкладів кредит на 4,2 млрд гривень

Нацбанк також може зарахувати банк до проблемних, якщо проти нього винесено судову ухвалу, виконання якої може негативно вплинути на репутацію банку або призвести до втрати більш як 1% активів.

Як повідомляв УНІАН, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб з 30 травня запровадив тимчасову адміністрацію в «АвтоКразБанк» строком на 3 місяці – до 29 серпня 2014 року.

29 травня фонд запровадив тимчасову адміністрацію в «Західінкомбанк», 26 травня – в «Південкомбанк», 22 травня – в «Промекономбанк», 24 квітня – в «Інтербанк», 14 березня – в банки «Форум» і «Меркурій», 3 березня – в «Брокбізнесбанк» і «Реал Банк», 17 січня – в банк «Даніель».

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку