Держкосмос України левову частку свого бюджету в 2017 році витратив на погашення кредитів

16:50, 13 березня 2018
Промисловість
185
фото УНІАН

Читайте такожУкраїна запропонувала виводити ракети на орбіту з території Австралії

Про це йдеться у звіті Державного космічного агентства України про використання коштів державного бюджету за 2017 рік, опублікованому в газеті "Урядовий кур'єр".

Всього на фінансування агентства у державному бюджеті на 2017 рік було передбачено 2,485 мільярда гривень, з яких фактично використано 2,462 мільярда гривень.

Ще 467,15 мільйона гривень були використані на виконання державних цільових програм реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу, освоєння і впровадження нових технологій.

Як зазначено у звіті, 264,385 мільйона гривень були використані на утилізацію твердого ракетного палива, 148,7 млн. гривень – на управління та випробування космічних засобів, 80 мільйонів гривень – на виконання робіт за державними цільовими програмами і державним замовленням у сфері космічної галузі, 50 мільйонів гривень – на фінансову підтримку державного підприємства "Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод" імені А. М. Макарова" (на погашення заборгованості по зарплаті).

На керівництво та управління у сфері космічної діяльності в минулому році використано 22,41 мільйона гривень, ще 6,798 мільйона гривень – на надання позашкільної освіти Національним центром аерокосмічної освіти молоді ім. А. М. Макарова.

У звіті зазначено, що в 2017 році агентство брало участь у виготовленні матеріальної частини до ракеті-носієві "Antares" (США), трьох ракет-носіїв "Vega" (ЄС), ракети-носія "Зеніт-3SLВ" в рамках міжнародного проекту "Наземний старт".

Раніше в інтерв'ю УНІАН заступник голови Державного космічного агентства України Володимир Міхєєв заявляв, що у державному бюджеті України щорічно закладаються мільйони на космічну галузь, але на ділі ці суми завжди недостатні, тому значна частина цих коштів в рік витрачається вхолосту. Він зазначав, що якщо в державі не зміниться підхід до космічної галузі – "за залишковим принципом", говорити про місце України в космосі взагалі не доведеться.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці серпня 2017 року Кабінет міністрів України призначив головного конструктора і начальника конструкторського бюро з системного проектування ракет і ракетних комплексів "КБ "Південне" (м. Дніпро) Павла Дегтяренко на посаду голови Державного космічного агентства України (ДКАУ).

У 2016 році Кабінет міністрів України звільнив голову Державного космічного агентства України Любомира Сабадоша, а 15 вересня того ж року Кабмін призначив в. о. голови ДКАУ Юрія Радченка. Звільнення Сабадоша пов'язували зі скандальним звільненням директора КБ "Південне" Олександра Дегтярьова, після якого трудовий колектив підприємства звернувся з відкритим листом до президента України Петру Порошенку.

Довідка УНІАН. Державне космічне агентство України є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у галузі космічної діяльності, здійснює керівництво дорученою йому сферою управління, несе відповідальність за стан її розвитку.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter