Кабмін доручив тимчасово обмежити ввезення міндобрив із Росії

13:36, 14 березня 2018
Промисловість
944 0
оновлено
Ввезення міндобрив з Росії обмежили / фото УНІАН

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив тимчасово обмежити ввезення мінеральних добрив з Росії і до наступного засідання уряду підготувати рішення про розширення антидемпінгових заходів на коди продукції, які зараз можуть використовуватись для нелегального ввезення російських добрив.

Читайте такожВесняна посівна подорожчає на чверть і обійдеться аграріям у майже 130 мільярдів

Про це очільник уряду заявив на засіданні Кабінету міністрів у середу.

«Тепер зрозуміло, що потрібно робити - потрібно розширити антидемпінгові заходи на ці коди... Даємо два доручення міністерству економіки: підготувати відповідне рішення на наступне засідання уряду, а що стосується тимчасових обмежень (на ввезення російських добрив - УНІАН) - ухвалити зараз рішення про введення тимчасових обмежень і доручити міністерству економіки спільно з міністерством юстиції й іншими міністерствами оформити це рішення. І поставимо крапку в цьому питанні, а наступної середи ухвалимо збалансоване рішення», - сказав прем'єр.

При цьому міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, який був присутній на засіданні уряду, зазначив, що рішення про розширення антидемпінгових заходів вже направлено до Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі.

У свою чергу, Гройсман наголосив, що уряду необхідно досягнути балансу між аграрною й хімічною промисловістю.

«Єдине, що я прошу - заводи повинні працювати, а аграрії повинні сіяти. Будь ласка, збалансуйте ці дві позиції», - наголосив прем'єр.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці лютого в уряді України повідомили про намір мінімізувати нелегальний імпорт до країни російських мінеральних добрив, щодо яких торік було введено антидемпінгові мита, шляхом розширення переліків кодів продукції, до якої застосовуються обмежувальні заходи.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі в травні минулого року ухвалила рішення про відновлення антидемпінгових мит на імпорт в Україну деяких азотних добрив вітчизняного виробництва в рамках захисту власного виробника і зниження залежності українських аграріїв від поставок хімічної продукції. Дія затверджених антидемпінгових заходів минає 18 квітня цього року.

У травні 2009 року Україна ввела терміном на 5 років антидемпінгові мита на імпорт аміачної селітри з РФ у розмірі 11,91%, за винятком компаній «Дорогобуж» і «Мінерально-хімічна компанія «Єврохім», які співпрацювали з Міністерством економіки. Для них мита було визначено на рівні 9,76% і 10,78% відповідно. У 2014 році Україна в рамках проміжного перегляду антидемпінгових заходів щодо імпорту аміачної селітри з Росії ухвалила рішення про підвищення мита для російських постачальників до 36,03%, продовживши термін дії спецмита ще на 5 років.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter