этот материал доступен на русском

Підвищення експортного мита на металобрухт не суперечить Угоді про Асоціацію з ЄС - експерт

11:43, 24 травня 2018
Промисловість
557 0
Ілюстрація / REUTERS

Підвищення експортного мита на брухт до 42 EUR/тонну, передбачене законом №8226, прийнятим Верховною Радою 17 травня 2018 року, не суперечить Угоді про Асоціацію України та ЄС.

Про це в коментарі Бізнес-порталу UAprom заявила Ольга Стефанишина, генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

«Ні, не суперечить. В Угоді про Асоціацію України і ЄС є графік обнулення цього мита. Він розрахований на 8 років. З кожним роком ставка експортного мита на поставки українського металобрухту в ЄС буде знижуватися», - сказала вона.

За її словами, в 2018 році експортне мито на український металобрухт в ЄС скоротився до 7,5 EUR/тонну з 9,5 EUR/тонну.

Як зазначила О. Стефанишина, міжнародні договори, ратифіковані Верховною Радою, в тому числі і Угода про Асоціацію України і ЄС, мають вищу силу, ніж закон України. Тому на Митниці з експортерів металобрухту в країни Євросоюзу стягують мито, передбачену Угодою про Асоціацію.

Як заявляв раніше голова Об'єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков, 85% українського експорту металобрухту в квітні пішло в невизнане Придністров'я.

За його словами, таке положення справ б'є по українській металургії, ставлячи її в невигідні умови. «Велика частина – 85 відсотків – у квітні металобрухту пішла на Придністровський завод. Придністров'я – це, ну, фактично це анклав, військовий російський анклав. Тим більше це неприємно, тому що росіяни фактично дотують і спонсорують всі енергоносії на цьому заводі. Тому поставляючи лом туди, ми наші підприємства ставимо в явно невигідні умови», - сказав він.

Таким чином, після прийняття закону №8226 український брухт буде експортуватися в Придністров'я з підвищеним митом 42 EUR/тонну, тоді як поставки в Євросоюз будуть обкладатися спецмитом в 7,5 ЄВРО/тонну. Тим самим Україна буде підтримувати високі відносини з ЄС.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter