этот материал доступен на русском

Рада взялася за видобувні компанії - зобов'язала повністю розкрити інформацію про себе

12:09, 18 вересня 2018
Промисловість
211 0
Ілюстрація REUTERS

Верховна Рада України прийняла закон про забезпечення прозорості у видобувних галузях, зобов'язавши видобувні компанії розкривати інформацію про свою діяльність, що дозволить знизити корупційні ризики в нафтогазовій галузі.

Читайте такожПродажу нафтогазових ділянок може принести бюджету 3 мільярди - Держгеонадр

За ухвалення у другому читанні законопроекту №6229 проголосували 244 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів (свої голоси віддали депутати з усіх партій і фракцій, окрім "Батьківщини").

Як зазначила заступник голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Ольга Бєлькова, прийняття закону забезпечить прозорий облік всіх доходів і витрат всіх газодобувних компаній.

"Цей законопроект був прийнятий у першому читанні в березні, проте в липні не змогли підтримати у другому читанні, так як були застереження від декількох фракцій. Ми провели зустрічі і підготували документ з правками. Я б дуже просила підтримки. Я вважаю, що цей парламент має забезпечити прозорий облік всіх доходів і витрат всіх видобувних компаній", - сказала вона.

Бєлькова зазначила, що документ був розроблений з метою впровадження в Україні стандарту прозорості "Ініціатива прозорості у видобувних галузях", який є всесвітньо визнаним.

За її словами, закон покликаний показати реальну картину: скільки компаній одержали спецдозволи, хто ними володіє, як використовуються видані ділянки.

Згідно з пояснювальною запискою, документ встановлює зобов'язання видобувних компаній щодо розкриття інформації, а також встановлює способи її публікації.

Як повідомляв УНІАН, даний законопроект був отриманий апаратом парламенту в середині червня 2016 року і підтриманий у першому читанні 1 березня 2018 року. Вперше він виставлявся на голосування у Верховній Раді в кінці лютого 2017 року. Тоді для його прийняття в першому читанні не вистачило 9 голосів. 3 липня 2018 року Верховна Рада України відправила на доопрацювання цей законопроект в парламентський комітет.

Довідка УНІАН. Ініціатива прозорості видобувних галузей (EITI - Extractive Industries Transparency Initiative) є міжнародним стандартом (а також організацією по просуванню цього стандарту в різних країнах світу), який забезпечує відкритість даних про видобуток нафти, газу та інших корисних копалин, а також про суми сплачених податків. При його використанні видобувні компанії повинні надавати дані про результати своєї фінансової та виробничої діяльності регіональне відділення EITI.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter