Держгеонадр призупинила газові ліцензії компаній Ахметова, Новинського і Бойка

12:09, 19 жовтня 2017
Промисловість
375 0

Таке рішення було ухвалене із-за того, що газодобувні компанії порушили норми закону України «Про нафту і газ».

Компаніям Ахметова, Новинського і Бойко призупинили газові ліцензії / фото УНІАН

Державна служба геології та надр призупинила дію спецдозволів на розвідку і видобуток природного газу для низки недрополльзователей, включаючи компанії, кінцевими бенефіціарами яких є бізнесмени Рінат Ахметов та Вадим Новінський.

Читайте такожУкраїна зупинила падіння видобутку газу та збільшила його на 3,7% - прем'єр

Про це йдеться в опублікованому наказі Держгеонадр №448 від 17 жовтня 2017 року.

«Призупинити дію спеціальних дозволів на користування надрами згідно з переліком, наведеним у додатку до цього наказу», - йдеться в тексті документа.

Згідно з переліком, таке рішення було ухвалене через те, що газодобувні компанії порушили норми закону України «Про нафту і газ».

До цього переліку потрапила компанія «Нафтогазрозробка», яка працює на Хорошовській площі в Харківській області. Згідно з Єдиним державним реєстром фізичних і юридичних осіб, її акціонерами є «ДТЕК Нафтогаз», а кінцевим бенефіціаром – Рінат Ахметов.

Також у переліку присутня компанія «Укрістгаз», яка працює на Платовському родовищі в Харківській області і яку ЗМІ пов'язують з інтересами екс-міністра енергетики, нинішнього депутата «Опозиційного блоку» Юрія Бойка. Керівником цієї компанії є Рубен Захарян.

Згідно з переліком, під рішення Держгеонадр потрапила також компанія «Азов Петролеум Ллс», яка має спецдозвіл на ділянку шельфу в Азовському морі. Її бенефіціаром є бізнесмен і депутат від «Опозиційного блоку» Вадим Новинський. Також в цей список потрапили такі компанії як «Нові проекти», «Укрнафтогазрозвідка», «Шахта ім. Засядька», «Міжрегіональна газова компанія», «Води України» (входять в структуру НАК «Надра України») та ін.

Держгеонадр надала кожному надрокористувачу 10 днів для усунення виявлених порушень.

Довідка УНІАН. Державна служба геології та надр реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр. Відомство наділене повноваженнями видавати, призупиняти чи анулювати дію спеціальних дозволів на користування надрами для компаній, які проводять видобуток або розвідку корисних копалин.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter