Набуло чинності рішення ЄС про виключення зі списку санкцій російського палива, необхідного для польоту на Марс

13:38, 02 грудня 2017
Промисловість
823 0

ЄС вивів з-під санкцій російське паливо, необхідне для польоту на Марс.

ЄС вивів з-під санкцій російське паливо, необхідне для польоту на Марс / фото dengi-info.com

Євросоюз виключив зі списку санкцій проти РФ операції із закупівлі або продажу ракетного палива гідразин, що необхідне для спільного російсько-європейського проекту ExoMars.

Рішення від 30 листопада було опубліковано в Офіційному журналі ЄС, передає Українська правда. Сьогодні воно набуло чинності.

Відтепер заборона не застосовується для надання прямо чи опосередковано технічної допомоги, фінансування чи фінансової допомоги, пов'язаної з продажем, постачанням, передачею або експортом та імпортом, придбанням або транспортуванням гідразину у концентраціях 70% та більше.

Однак операції з гідразином дозволені за умови, що він призначений для випробування та польотів модуля ExoMars в рамках місії ExoMars 2020 у кількості, яка розраховується відповідно до потреб кожного етапу цієї місії, що не перевищує 5000 кг протягом усього терміну дії місії або для польоту перевізника модуля ExoMars, у кількості, яка розраховується відповідно до потреб польоту, що не перевищує 300 кг.

Читайте такожЄС виключив компоненти російського ракетного палива із санкційного списку

"Положення щодо технічної допомоги, фінансування або фінансової допомоги, пов'язаної з зазначеними вище операціями, підлягають попередньому схваленню компетентних органів. Заявники на отримання дозволу надають компетентним органам всю необхідну інформацію. Компетентні органи інформують Євроомісію про всі надані дозволи", - йдеться у рішенні.

Нагадаємо, наприкінці листопада набули чинності санкції США проти енергетичного і банківського секторів економіки Росії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter