Експерт розповів, що Україні загрожує монополістська схема Фірташа з сірчаною кислотою

11:18, 02 лютого 2018
87 0
Фото УНІАН

Читайте такожДержавний "Аграрний фонд" допоміг хімзаводам Фірташа відновити роботу

Таку думку озвучив президент Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков в ексклюзивному коментарі "Обозревателю".

"Я в курсі цієї афери і вважаю, що це абсолютно безпідставно. Ми сподіваємося, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі прислухається до нас і не буде вводити ці заходи", - заявив він.

За його словами, ситуація з виробництвом сірчаної кислоти в Україні ґрунтовно погіршилася після початку війни на Донбасі і анексії Криму, в результаті яких Україна втратила два найпотужніших виробництва - "Кримський титан" і Костянтинівський хімічний завод (на них припадало близько 50% виробленого сировини). Однак навіть без обліку цих чинників, підкреслює експерт, Україні все одно б довелося імпортувати сировину. Каленков назвав два ключових фактори, що впливають на ринкову кон'юнктуру.

По-перше, це пов'язано з якістю. Експерт пояснив, що українська сировина для виробництва сірчаної кислоти не завжди відповідає абсолютно всім нормам, адже в ньому є різні домішки. Отже, якщо б виробники використовували виключно його, значно б зросла кількість шкідливих викидів, що спричинило б за собою виникнення серйозних екологічних проблем.

По-друге, в Україні спостерігається жорсткий брак цистерн для перевезення у даній галузі промисловості.

Все це, підкреслює Каленков, доводить той факт, що країна просто не може повністю відмовитися від імпорту сірчаної кислоти, адже це абсолютно недоцільно.

"Відповідно, імпорт все одно залишиться, а ціни зростуть (у разі оподаткування імпортерів спецпошлиной. - Ред.). Крім того, ще більше впаде виробництво сталі, яке в тоннажі вже і так знизилася на 12%. Виходить неринковий такий перекіс", - переконаний президент Об'єднання підприємств "Укрметалургпром".

На питання про ймовірність монополізації ринку компанією "Сумихімпром" у разі реалізації плану Каленков також відповів ствердно.

"Так, звичайно, я вважаю, що це теж кейс для Антимонопольного комітету. І сподіваюся, що МЕРТ не піде на це", - підсумував він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter